Utz po porodu. Mám na něj nárok?

Zodpovězené
15. pro 2019

Dobrý den,

při prvním porodu mi nedělali v porodnici kontrolní ultrazvuk po porodu s tím, že se to už nedělá. Po 10 dnech po porodu jsem byla na sekci, jelikož mi "tam" údajně něco zůstalo ;(. Jak mi bylo celých 10 dní blbě, asi říkat nemusím. Všichni mě odbyli s tím, že je to po porodu normální.
Teď mě v lednu čeká druhý porod, kterého se bojím jak čert kříže.

Má otázka zní: Mám právo a nárok na kontrolní utz po porodu?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

moc nerozumím Vaší otázce. Myslím, že jste se spletla v terminologii a 10 dní po porodu jste asi byla na kyretáži nikoliv sekci - tedy císařském řezu.
Máte v případě potíží po porodu právo na ošetření a v tomto případě i na UZ, který může prokázat, že v děloze zůstaly zbytky placenty. Doporučuji si pohlídat po dalším porodu, aby u Vás nebyl proveden tah za pupeční šňůru za účelem aktivního porodu placenty, při kterém hrozí, že se placenta nakonec neodloučí celá a sama.

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová