V posledních t. těhotenství už žádné vaginální vyšetření?

michellev
12. lis 2013

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, zda v posledních týdnech nedělá Dr. už vaginální vyšetření? Tři týdny před termínem mne moje Dr. předala do péče porodnice, kam chodím na monitory a řekla mi, že veškeré vyšetření, utz a tak, jako v poradně už budou probíhat tam - i ve zprávě pro porodnici to uvedla, že prosí o převzetí do péče. Byla jsem na monitoru 14 dní před termínem a 7 dní před (dnes) a ani jednou mne nikdo nevyšetřil, zástupe primaře, který měl službu mne odbyl, prej to nemá už smysl. Dnes mi ani neudělali UTZ, jen monitory, tlak a vyšetření moči. Jsem z toho docela rozhozená, je to fakt normální, že už to "nechají volně být"???? Díky za Vaše postřehy! 🙂

monasek84
12. lis 2013

Tak ja myslim, ze ted uz jsou smerodatny pouze monitory, jestli prcek prosperuje.... dole se to muze menit kazdou minutou a CS nema vypovidajici hodnotu a na co delat zbytecne UTZ pokud jsou ozvy ok a je predpoklad, ze prcek prosperuje...

lajla
12. lis 2013

tak me kontrolovali vzdycky..ale zalezi na dr..ale uz jsi naprosto za vodou, takze v klidu a pekne se tes 😉

michellev
autor
12. lis 2013

Ja jsem byla prave pristupem v porodnici uplne zaskocena... Ze je to jakoby uz jedno, dej se co dej, tak prijedes proste pak uz jen rodit? :D

Protoze pak tady ctu, jak je ktera maminka na kolik cm otevrena a kolik ma plodove vody atd... A rikam si, sakra, jak to mam vedet ja, kdyz mi nedelaji zadny vysetreni?!

monasek84
12. lis 2013

@michellev problem s plodovkou by odhalili na monitoru a k cemu ti je vedet na kolik ses otevrena, kdyz to stejne neovlivnis???? muzes byt zamcena na 7 zapadu a za hodinu rodit a nebo taky porad poslouchat, jak ses otevrena, stresovat se, ze uz to prijde a pak prenaset.... jen muj nazor 😉

michellev
autor
12. lis 2013

@monasek84 Mas asi pravdu. ;) Mela jsem jen pocit, ze mne "zanedbali" a to mne znervoznilo. 🙂

monasek84
12. lis 2013

@michellev to je jasny 🙂 ale myslim, ze netreba se stresovat, uzivej si posledni dny s briskem, sleduj pohyby a cekej az to prijde 🙂

hofka1
12. lis 2013

myslím, že je to běžný, mě kontrolovali občas, v prvním těhotenství až po zeptání, jestli chci vnitřně .. ono už asi není tohle vyšetření nějak důležitý v tomhle stadiu

kapljhgf
12. lis 2013

@monasek84 souhlasim

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru