Porod. Mám jet do porodnice, jestli je vše v pořádku?
Holky chci se zeptat... Uz nekolik dni prenasim a chci zitra zajed uz do porodnice protoze mam doktora uplne na nic prakticky zadna vysetreni poradne nic nevim chtela jsem prejit ale nevzali me uplne jsem ztratila duveru tak proto uz chci do porodnice at si me tam nechaji nebo vyvolaji porod hlavne kontrola jestli je vse vporadku maly se mi ozyva ale i tak co vy na to jde to diky...
Stručné shrnutí
- Porodnice provede kompletní vyšetření včetně poslechu ozvů a vnitřního vyšetření a může pacientku ponechat na pozorování.
- Přenášení se v diskuzi uvádí až po 42. týdnu těhotenství; vyvolání porodu se provádí při konkrétních indikacích, například při prasklé zelené plodovce (mekonium).
- Pokud lékař neprovedl dostatečné kontroly, lze na vlastní žádost zajet do porodnice, kde prověří stav plodu a matky.
Nejčastější otázky
Q: Kdy se těhotenství považuje za přenášené?
A: Přenášení se v diskuzi uvádí až po 42. týdnu těhotenství (42 tt).
Q: Co porodnice udělá při přijetí kvůli přenášení nebo obavám?
A: Porodnice provede kompletní vyšetření včetně poslechu ozvů, vnitřního vyšetření a monitorování a může pacientku nechat na pozorování.
Q: Dá se porod vyvolat před 42. týdnem?
A: Obvykle se nevyvolává před 42 tt; v diskuzi bylo zmíněno vyvolání porodu při prasklé zelené plodovce (mekonium) jako indikaci.
Q: Co dělat, když ošetřující lékař neposílá na kontroly?
A: Zajít do porodnice na vlastní žádost; v diskuzi bylo uvedeno, že porodnice provede potřebná vyšetření a může nechat pacientku na pozorování.
Q: Co znamená lehké krvácení v pozdním těhotenství?
A: V jedné zkušenosti vedlo lehké krvácení k přijetí do porodnice a k následnému pozorování.
Q: Kdy posílají na předporodní kontroly do porodnice?
A: V jedné zkušenosti byla pacientka posílána na předporodní kontroly od 37 tt a porod proběhl v 38+6; praxe se liší podle lékaře a regionu.
Závěry z diskuze
Shoda
- Doporučení zajít do porodnice při pochybnostech nebo nedostatečných prenatálních kontrolách.
- Porodnice provádí poslech ozvů, vnitřní vyšetření a monitorování a může pacientku nechat na pozorování.
- Přenášení se v diskuzi uvádí jako stav po 42. týdnu těhotenství.
Sporné názory
- Někteří uvádějí, že lékaři/porodnice posílají na předporodní kontroly už od 37. týdne, zatímco jiní trvají na řešení přenášení až od 42. týdne.
Otevřené otázky
- Jak přesně rozhodnout o indukci porodu u pacientky po termínu bez jasných komplikací?
- Jak postupovat při významně chybějících záznamech v těhotenské průkazce při přijetí do porodnice?
Zmíněné značky a firmy
žádné
Zmíněné produkty a metody
vyvolávání porodu, prasklá zelená plodovka (mekonium), ozvy, vnitřní vyšetření, pozorování, předporodní kontrola
Místa a osoby
žádné
Na profilu máš, že máš 7 dní do porodu, jestli to platí, tak ještě nepřenášíš a vyvolávat je tudíž zbytečné a to by ti nejspíš řekli i v porodnici. Mě teda porod vyvolávali, ale s prasklou zelenou plodovkou
Podle menstruace prenasim 13.. Ja zitra prave chci jed do porodnice at vim co a jak.. Protoze os sveho doktora nic nevim
To je divný mě Dr posle vždy pár týdnů před porodem do porodky kam dochazim každý týden a dělají ozvy a kontrolují ze ,, vnitř,,
Prave ze mam doktora na nic naprosto nespokojena nikam me neposilal nic nevim.. Proto chci jed zitra sama od sebe do nemocnice.. Dekuji jde mi o maleho
A taky nebudou mit extra reci ze namam v prukazce tolik zaznamu protoze u doktora nic prakticky zadne kontroly ja nespokojena
Dekuji za podporu stoho mam strach moje chyba to neni... Hlavne at je vse vporadku
Uz aby to bylo... Ja verim ze je vse ok. Nic me neboli potize nemam... Maly se mi ozyva... Akorat doktor na nic.. Vubec se nestara jako doktot
To uz budu mit po 42tt.. A prave proto chci do porodnice at vim jestli je vse ok.. Muj doktor je o nicem zadne kontroly kdyz mi nic neni a nic neboli i kdyz mam po terminu
@zuzibuzi ty kráso,na mě naopak koukali,že jdu už na predporodni od 37tt,že je brzy ,ale mudr mě poslala,páč ji mám v jiném kraji (tudíž i okrese) a rodila jsem 38+6
Rozhodně si do nemocnice zajdi 😉
@zuzibuzi používejte diakritiku, vždyť se to nedá číst. A nepsavala jste sem náhodou jednu dobu pořád dokola podobný příspěvek? Pak vám to někdo napsal a byl klid a ted je to tu znova.

Kolik konkrétně jsi tt?