První porod císařským řezem, máte zkušenost s 2. porodem?

jsuvinka01
15. čer 2014

Zdravím maminky.... mam takové dilema, v srpnu očekáváme příchod našeho druhého synka....u prvního jsem šla hned na sekci, jelikož jsme měli po příjezdu do porodnice velmi špatné ozvy a malý se ve mě dusil...hned jsme šli tedy na sál a porod byl nakonec ukončem císařským řezem....máte nějaká zkušenost poté s druhým porodem? můžu si říct, zda-li chci normálně nebo znovu sekcí? Jsem po zlomenině pánve, měla jsem v 17ltech uraz a zlamaných 6 kostí ve stydké pánvi... doktor i u prvního tvrdil, že rodit bych mohla normálně alespon to zkusit, kdyby se vyskytli komplikace, tak mě odvezou na sál....do tehle chvíle jsem jizvu po prvním císaři necitila ale za poslední týden mě občas zabolí....ráda bych zkusila normálně ale bojím se jak o sebe, tak i o malého....nevíte, jak to u druhého chodí, můj gynekolog zatím vůbec o porodu nemluví .... a ja už jsem z toho trošku naznak :D .... nervíky začínají pracovat na plné obrátky 🙂

nikieda
15. čer 2014

Ahoj, první dítě jsem rodila císařem - akutní, neplánovaný, jako u Tebe. Druhé dítě bylo přirozeně!! Jsem za to moc šťastná. Pokud máš ale starosti a pochybnosti, prober je se svým gynekologem. Sám by Ti měl říct. A co bys chtěla sama, přirozený porod nebo raději císař? Kdy bys byla klidnější?

jsuvinka01
autor
15. čer 2014

jdu k němu ve čtvrtek 🙂 chci to s ním konečně probrat.... ráda bych zkusila normální porod.... vím že je to jak pro mě tak pro miminko asi lepší .... ale nějak mam strach i z toho, že prvního jsem měla 3,7kg ... tak uvidíme takyp odle velikosti miminka....mam jenom 159cm....už u prvního mě strašili naplánovaným císařem... ale nakonec se to vše vyřešilo tak nějak samo... 🙂

kikimaruska
15. čer 2014

Je tady víc diskuzí na toto téma. Mě dr.řekl, že pokud nebolí jizva a nebudou žádné komplikace, je 100% pro přirozený porod, takže já sem druhého synka odrodila přirozeně a velmi rychle, přestože první porod byl dost předčasný a porodní cesty nepřipravené. V naší porodnici preferují hlavně přirozené porody po sekci, ale zeptej se na vše svého dr,pokud máš obavy. Narovinu ale budou vše řešit spíš až to nastane a podle situace tě bud rodit normálně nechají, nebo nakonec ne. Také záleží, jaká doba od prvního SC uběhla. Do jednoho roku je císař indikován automaticky, od dvou let pak už podle okolností. Jinak co se týče žádosti, tak já kdybych řekla, že prostě chci SC, tak ho mít nebudu, pokud není indikace, tak se u nás na žádost maminek zatím nedělá.... Pročti si tady: https://www.modrykonik.cz/forum/porod/1-porod-cisarem-a-obava-z-2-porodu-mate-zkusenost/

hofka1
15. čer 2014

můžeš si vybrat jestli celkovou nebo částečnou narkozu-asi pokud nebude potřeba něco akutního?, ale jestli je všecko v pořádku, miminko nebude moc velké, tak lze i přirozeně ..

evab.
16. čer 2014

Mě řekli, že můžu druhé rodit přirozeně do doby než mi udělali utz jizvy, pak už bylo jasné, že půjdu opět na cìsaře. Měli strach aby při porodu nepraskla. Ale co vim od jiných mamin ne každá porodnice toto zkoumá, takže asi tak.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru