VBA2C. Co byste mi poradila?

Zodpovězené
21. pro 2023

Dobrý den,

čekám své třetí miminko a oba předchozí porody skončily po dlouhých hodinách císařem. Vždy pod epiduralem a důvodem byl v obou případech nepostupující porod. U druhého si myslím, že by to dopadlo jinak, kdybych mohla mít s sebou dulu...ale Covid no. Miminko, které čekám, je určitě poslední a ráda bych jednou zažila normální porod, bonding a tak... Manžel je zásadně proti a nejbližší nemocnice tomu také nejsou úplně nakloněné...

Měla byste nějaké rady?

Děkuji

Dobrý den,

učitě bych vám poradila dulu, nebo porodní asistentku, která má zkušenosti s doprovázením žen po předchozím císařském řezu, je tak větší šance na normální porod.

Výběr porodnice je také zcela zásadní pro možný úspěch VBAC, tedy porodu po předchozím císařském řezu - SC. Velmi nakloněni jsou porodu předchozím SC například ve Vyškovské porodnici. Je vhodné porodnici dopředu navštívit s porodním plánem a představou svého porodu, aby se vše vykomunikovalo dopředu.

Držím pěsti.

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová