Výběr porodnice. Jak probíhá po prodělané trombóze, resp. doporučují se k porodu specializované nemocnice?

Zodpovězené
19. srp 2020

Dobrý den,

momentálně začínám 22. týden těhotenství a přemýšlím o výběru porodnice. Před lety jsem prodělala trombózu, momentálně docházím na pravidelné kontroly na hematologii, a až bude třeba, budu si píchat injekce proti srážlivosti krve.
Trápí mě však jedna věc, nemocnice, pod kterou patříme (bydlištěm), není specializovaná (nemá trombotické centrum, jako například nemocnice, kterou máme dál). Celkově mám "špatné" zkušenosti s onou nemocnicí, když jsem tenkrát prodělala trombózu. Přehazovali si mě z oddělení na oddělení a nikdo moc nevěděl, co dělat, hlavně teda doktor na hematologii (!).
Porodnice je však velmi chválená a má skvělé ohlasy. Vím, že všechny vážnější případy se stejně posílají do větší nemocnice (ta, kterou máme dál), tak nevím, zda v mém případě - prodělaná trombóza, by neměl probíhat porod v nemocnici, která je specializovaná a již ví, co a jak.

Chtěla jsem se zeptat své dr., zda se takové porody řeší jinak (např.doporučením specializované nemocnice) nebo zda je jedno, ve které porodnici porodím, ale zapomněla jsem na to.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

je vhodné při Vaší diagnóze rodit ve specializovaném centru, kde jsou připraveni na možné komplikace a mohou Vám tak poskytnout profesionální péči.

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová