Trombóza v těhotenství

pegi27
16. pro 2017

Ahoj. Jsem v 9 tt a byla mi zjištěna trombóza. Aplikuji 2x denně clexane 0,8, v nemocnici jsem byla 2 dny.

Je tu někdo kdo zažil nebo zažívá něco podobného? Zda těhotenství i porod proběhl bez komplikací? Za veškeré příspěvky moc děkuji.

alebo67
16. pro 2017

Ahoj,ja se podelim🙂
V prvním tehotenstvi jsem mela žilní trombozu v noze cca ve 25 tydnu,ihned jsem si začala aplikovat jednou denne Zibor. Do nemocnice jsem nakonec nemusela jít,obvodní me chtela poslat,ale s gyndarem jsem se domluvila,ze doma budu mit vetsi klid. A mozna jsem nemela tak velký nalez jak ty. Píchala jsem si az do konce tehotenstvi s tim,ze az bude "vedet",ze to na me jde,pichat si nemam.
Mne to hezky vyslo,píchala jsem si rano a voda mi praskla v 6 hod vecer.
Porod úplně v pohode,pak jsem přecházela na warfarin a ten jsem brala asi jeste tři měsíce po porodu,pak postupně vysazovala. A k tomu teda časté kontroly na hematologii.
Jen prý nesmis 12 hod po aplikaci dostat epidural. Bylo mi zjištěno,ze to bylo tim tehotenstvim,ze nemam žádnou mutaci,takze další kontroly na hematologii nebyly nutne a byla jsem poučena v případě dalšího tehotenstvi jít na hematologii a domluvit se co a jak.
Takze v druhem tehu jsem si asi od 9.tydne píchala preventivně taky jednou denne az do konce.
To taky dobre vyslo,protože jsem začala rodit v noci🙂 a porod jeste lepší,ale to tim,ze to byl druhy porod. A píchala jsem jen do konce sestinedeli.
Ničeho se neboj,jsi hlídaná,budeš chodit na kontroly na hematologii a oni ti asi budou i ty dávky upravovat a třeba si taky budeš pichat jen jedenkrát denne.

luckylee
16. pro 2017

Zeny jak se na to prislo?🙂

pegi27
autor
16. pro 2017

@alebo67 Ahoj, moc děkuji za tvou reakci. Já bohužel mám leidenskou mutaci a protrombin mutaci a než jsem dostala teď tu trombozu, tak jsem si preventivně pichala 1x denně 0,6 clexane a přesto ☹
Na hematologii docházím taky pravidelně a jdu zas v pondělí.

Prosimte nevíš jak vysoké jsi měla d-dimery a anti-Xa?

pegi27
autor
16. pro 2017

@luckylee K tomu se dojde nebo spíš dokulhá...
Měla jsem už jednou trombozu v roce 2011, bolela mě strašně noha v jamce pod kolenem, jak natahnutý sval a v noci to bolelo taky, nedalo se spát. Později mi noha otekla a zčervenala, byla horká. Měla jsem tu trombozu právě v podkoleni.

Teď ji nemám nateklou, ani horkou a červenou, jen mě bolí, ale ne tak moc jak tehdy a mám trombozu v celé noze.

luckylee
16. pro 2017

@pegi27 aha.Dekuju.A mela jsi predtim treba krecove nebo metlickove zilky?Nebo nejake jine rizika?

pegi27
autor
16. pro 2017

@luckylee Trombozu mi způsobila antikoncepce, kterou jsem začala brat a to hned po 3 týdnech užívání. Žádné varovné příznaky, žádné krečové žíly jsem tehdy neměla, jen mírně metličky, ale to má kde kdo po dětech.

luckylee
16. pro 2017

@pegi27 aha.To je zajimave.Dekuji za odpoved.☺ Ja mam i krecaky tak me to zajimalo abych pak neco treba nezanedbala.☺

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru