Práce při rodičovské dovolené u jiného zaměstnavatele. Musím mít povolení od zaměstnavatele, že si budu přivydělávat jinde?

Zodpovězené
12. pro 2022

Dobrý den,

před porodem jsem pracovala v jedné nemocnici jako zdravotní sestra. Aktuálně jsem na rodičovské dovolené a ráda bych si přivydělala, ale nemocnice, kde jsem zaměstnaná, je moc daleko a kvůli pár službám by se mi to finančně nevyplatilo. Mám možnost jít na brigádu do nemocnice v místě bydliště.

Moje otázka zní: Musím mít povolení od zaměstnavatele, že si budu přivydělávat jinde?

Případně co se stane, když si povolení nesjednám a zaměstnavatel to zjistí?

Na internetu jsem se dočetla, že povolení mít musím, na ÚP mi zas bylo řečeno, že ne, proto jsem z toho zmatená.

Děkuji Vám za odpověď a přeji hezké svátky.

Dobrý den,

děkujeme Vám za důvěru, s jakou se na nás obracíte.

Ptáte se nás, zda si můžete přivydělat během rodičovské dovolené v jiné nemocnici, než kde pracujete. Během rodičovské dovolené můžete vykonávat zaměstnání u jiného zaměstnavatele. Má to však svoje omezení.

Pokud vykonáváte stejnou výdělečnou činnost, která je shodná s předmětem činnosti u zaměstnavatele, u něhož jste zaměstnána, potřebujete k tomu od něj písemný souhlas. Pokud by zaměstnavatel tento souhlas odvolal (nebo zjistil, že pracujete bez jeho souhlasu), jste povinna výdělečnou činnost skončit. Můžete pracovat jak na základě pracovního poměru, tak na dohodu o provedení práce nebo dohodu o pracovní činnosti.

Přivýdělek nemá vliv na pobírání rodičovského příspěvku. Pouze u dětí mladších 2 let je potřeba hlídat docházku do jeslí, mateřské školy či jiného podobného zařízení. Maximální možná docházka je 92 hod měsíčně. Od dosažení 2 let věku dítěte se docházka dítěte nesleduje.

Přejeme Vám vše dobré a příjemné prožité vánočních svátků.

Poradna Na počátku

Tým Poradny Na počátku

Na počátku, o.p.s.
www.napocatku.cz
tel.: 774 440 821
e-mail: poradna@napocatku.cz