Rodičovský příspěvek. Co je potřeba vyřídit před žádostí o RP v případě, že nemám nárok na PPM?

Zodpovězené
14. čer 2021

Dobrý den,

chtěla bych vědět, co je potřeba vyřídit před žádostí o rodičovský příspěvek v případě, že nemám nárok na PPM.

Je třeba nějaké potvrzení, že nebyl nárok? Popřípadě, kde vystaví?

Vím, že nárok mám ode dne porodu...Ale co vše je potřeba mít s sebou u žádosti?

Ještě dodám: Rodičovský příspěvek na první dítě jsem měla do konce května a druhé se má narodit v červnu.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

děkujeme za Vaši otázku.

K žádosti o rodičovský příspěvek budete potřebovat tyto dokumenty:

  • Váš občanský průkaz
  • pokud nemáte v občanském průkazu uvedené rodné příjmení, pak budete muset doložit ještě svůj rodný list
  • občanský průkaz otce, bude-li uveden v rodném listu dítěte
  • rodný list narozeného dítěte
  • rodné listy ostatních dětí v rodině do 4 let věku
  • pokud chcete pobírat rodičovský příspěvek vyšší než 10.000 Kč měsíčně, musíte doložit formulář „Potvrzení o denním vyměřovacím základu ovlivňujícím výši rodičovského příspěvku“ - dokládá rodič, který nepobíral peněžitou pomoc v mateřství, ale lze mu stanovit denní vyměřovací základ, který použije pro volbu výše rodičovského příspěvku

Potvrzení, že jste neměla nárok na PPM, nepotřebujete.

Přejeme Vám klidný závěr těhotenství, Vám i miminku pevné zdraví a vše dobré.

Tým Poradny Na počátku

Na počátku, o.p.s.
www.napocatku.cz
tel.: 774 440 821
e-mail: poradna@napocatku.cz