Rodný list. Má otec syna právo zadržovat originál? Vyřídím na ověřenou kopii všechno?

Zodpovězené
13. čer 2022

Dobrý den,

syna mám ve střídavé péči s otcem. Ten mi udělal ověřenou kopii rodného listu a originál mi odmítá poskytnout.

Dvě otázky:
1. Má nějaké právo zadržovat originál listiny, popř. ktery úřad mu může nařídit, aby ho poskytl?

2. Vyřídím na ověřenou kopii opravdu vše?

Moc diky.

Jana

Dobrý den,

děkujeme Vám za důvěru, s jakou se na nás obracíte.

Ptáte se nás, zda má otec dítěte právo zadržovat originál rodného listu dítě. **Toto právo otec dítěte nemá.*

Pokud rodný list potřebujete a otec dítěte Vám ho odmítá vydat, obraťte se na OSPOD.

Dále se nás ptáte, zda na ověřenou kopii rodného listu vyřídíte opravdu vše. Ověřenou kopii můžete použít namísto originálu v naprosté většině případů. Některé úřady nemusí vždy ověřenou kopii dokumentu akceptovat, mohou vyžadovat originální listinu. Je dobré se předem ujistit u instituce, které budete dokument odevzdávat.

Přejeme Vám, ať se Vám vše podaří vyřídit podle Vašeho přání.

Tým Poradny Na počátku

Na počátku, o.p.s.
www.napocatku.cz
tel.: 774 440 821
e-mail: poradna@napocatku.cz