Výše druhé mateřské. Bude vyšší nebo stejná?

Zodpovězené
20. říj 2023

Dobrý den,

ráda bych se zeptala. V roce 2021 se mi narodil syn, pracovala jsem na smlouvu na dobu neurčitou, pobírala jsem PPM. Nyní čerpám RP, ale v březnu bych měla nastoupit znovu na mateřskou.

Vím, že v práci se dost zvýšila mzda, bude se to týkat i mě na PPM, nebo bude ve stejné výši, jakou jsem pobírala v roce 2021?

Snad je dotaz srozumitelný.

Děkuji předem za odpověď.

Dobrý den,

děkujeme Vám za důvěru, s jakou se na nás obracíte.

Ptáte se nás, jak se bude vypočítávat výše peněžité pomoci v mateřství při druhém dítěti.
Pokud jste při rodičovské dovolené nepracovala, nebo nebudete pracovat, výše PPM se odvíjí od výše příjmu před první PPM. Použije se stejný vyměřovací základ.

Pokud jste při rodičovské dovolené něco v původním zaměstnání odpracovala, nebo se tam na nějakou dobu před porodem ještě vrátíte, budou se poměřovat denní vyměřovací základy z doby před první PPM a před druhou PPM. Pro stanovení výše PPM se použije ten vyšší.

Doufáme, že je pro Vás naše odpověď srozumitelná. V případě dalších dotazů nás můžete kontaktovat na poradna@napocatku.cz

S přáním všeho dobrého

Tým Poradny Na počátku

Na počátku, o.p.s.
www.napocatku.cz
tel.: 774 440 821
e-mail: poradna@napocatku.cz