Druhá mateřská. Z čeho se bude počítat?

lenicka2323
5. únor 2020

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda někdo nemáte zkušenost s tím jak se počíta druhá mateřská když mám v práci smlouvu na dobu neurčitou s první dcerkou jsem nastoupila na mateřskou 19.5.2018 pobírala jsem ji a 1.12 jsem šla na rodičák po té mi od firmy ještě v lednu a únoru (2019)došly peníze za čerpání dovolené a v lednu jsem i podepisovala zvýšení příjmu teď jsem byla na rodičaku stále a 24.1.2020 nastoupila na druhou mateřskou z čeho se mi tedy bude počítat druhá mateřská? bude stejná jako u prvního dítěte nebo se to bude nějak odvíjet od toho že se zvýšil příjem? Děkuji

areh
5. únor 2020

Tak vzhledem k tomu, že se mateřská počítá z výdělku, tedy z toho, co ti reálně přišlo na účet, tak bych řekla, že výše bude stejná jako u první mateřské. Budeš mít vyšší plat po návratu do práce.

g_m
5. únor 2020

Bude stejná jako první mateřská, je to z výdělku před nástupem na první mateřskou. Měla jsem to tak já...

tercula
5. únor 2020

určitě stejná jako první mateřská 😉

jatva
6. únor 2020

Rovnaka, pripadne trosku vyssia.

eviks
6. únor 2020

A nemeni se nejak ty procenta vypoctu kazdy rok? Protoze si pamatuju, ze jsem mela v roce 2017 materskou 31000 a kdyz sem si to ted znovu prepocitala podle toho zakladu uz to bylo snad 33000 nebo nejak tak..nevite nekdo?

bajinka221188
7. únor 2020

Ahoj maminky, prosím, je zde některá, která se vyzná a mohla by mi odpovědět co se týká mateřské? V září mi skončil rodičák s první dcerou a šla jsem na HPP do práce. Zjistila jsem, že jsem těhotná a chodila do práce. Teď koncem měsíce mám nastoupit na druhou mateřskou a ptala se účetní, zda mám nárok na mateřskou a že ano a výpočet je z hrubé mzdy, tak mi spočetla dávku. Co mne ale tíží, že jsem četla, že pokud nemám 270 dní odpracováno, tak nemám nárok. Ještě dodám, že smlouva trvá až do srpna. Před první mateřskou jsem pracovala u stejného zaměstnavatele, jenom mi v průběhu rodičáku skončila smlouva a v září jsem dostala novou smlouvu. První dítě bude mít 4 roky až po porodu druhého dítěte.