Zoufalá matka. Máte nějakou radu, co dělat, aby syna netrápily prdíky a lépe spinkal?

Zodpovězené
5. říj 2022

Krásný den,

barodil se nám chlapeček v sedmém měsíci. V porodnici, když byl v inkubátoru, dostával UM. Poté jsme přešli částečně na dokrmování MM, jelikož ode mě nechtěl sát. Když jsme přijeli z porodnice domů, do měsíce a půl byl normální spavé miminko, které spí jak v postýlce, tak v kočárku. Poté jsme museli přejít na UM. Vyzkoušeli jsme Kendamil BIO, kterým jsme dřív dokrmovali, ale bolelo z toho hodně bříško a noci jsme měli probrečené. V tu dobu, přestal chtít spát v postýlce, v košíku, v hnízdečku, v nosítku. Začalo nám veliké trápení s prdíkama, při kterých jsme používali masáže bříška, pecičky, všechny druhy kapiček, Bio Gaiu, Espumisan, Baby Calm a další.

Mysleli jsme si, že to muže být mlékem a přešli jsme na kozí Hipp. První dva dny se to zlepšilo, pěkně prděl i lépe spal. Pak ale zase nastalo vše jako předtím. Nespíme, bříško bolí, prdíky nám nejdou.

Malému budou 3 měsíce. Snažili jsme se už nastavovat režim, jako třeba koupání ve stejný čas a poté uspavání, ale nikdy neusne. Když už usne, tak jen v kočárku a každých 15 minut se budí a musíme dávat dudlík do pusy.

Máte nějakou radu, co dělat, aby ho netrápily prdíky a lépe spinkal?

Změnili jsme mléko, protože po Kendamilu už měl zelenou stolici.

Děkuji za radu.

Dobrý den,

děkujeme Vám za důvěru, s jakou se na nás obracíte.

Píšete nám o potížích se spánkem a krmením Vašeho tříměsíčního syna.
Umíme si představit, že je to pro Vás velmi náročné. Snažíte se najít co nejlepší způsob, jak synovi pomoci. Chcete, aby mu bylo dobře.

Naše Poradna se však zaměřuje na sociální témata - oblast dávek, výživného, otcovství, hledání bydlení, nečekaného těhotenství atd.

Rádi bychom Vám poradili, ale nejsme odborníky v oblasti, na kterou se nás ptáte.
Můžeme Vám doporučit, abyste svoji situaci konzultovala s Vaším pediatrem nebo se obrátila na jinou internetovou poradnu - na takovou, která řeší tuto oblast, např. na tuto: https://www.modrykonik.cz/ask-an-expert/detsky-...

Přejeme Vám, ať se Vám podaří vyřešit Vaši situaci ke spokojenosti všech.

Tým Poradny Na počátku

Na počátku, o.p.s.
www.napocatku.cz
tel.: 774 440 821
e-mail: poradna@napocatku.cz