Operační řešení inkontinence. Je to možné u starší pacientky?

Zodpovězené
12. lis 2019

Vážený pane doktore,

moje babička (79 let) již od svých padesáti let trpí inkontinencí. Teprve teď začala uvažovat o operačním řešení, v tom bychom ji rádi podpořili, klidně i zákrok zaplatili, ale nejsem si jistá, jestli je to v takovém věku ještě vůbec možné nebo vhodné.

Proto se chci zeptat, zda existuje nějaký vhodný operační způsob zbavení inkontinence pacientky v tomto věku?

Děkuji a přeji hezký den.

Dobrý den,

babičku je potřeba vyšetřit, nejlépe přes specialistu urologa. Existují formy inkontinence, které je možné léčit tabletami bez operačního zákroku. Pokud by se jednalo o formu, kde je potřeba operační zákrok, obvykle lze provést i v 79 letech věku, pokud by se nejednalo o nějaký složitý rekonstrukční zákrok, což bez podrobnějšího vyšetření nelze rozhodnout.
Každopádně případný zákrok by měl být hrazen z prostředků zdravotního pojištění.

Přeji Vám vše dobré,
MUDr. Jan Pokorný, FEBU, MBA, urolog