AMH 1.2 v čerstvých 37 letech. Je to v normě nebo je považována hodnota v tomto věku za nižší?

Zodpovězené
13. zář 2021

Dobrý den,

chtěla bych se Vás zeptat, prosím. Je Amh 1.2 v čerstvých 37 letech v normě? Nebo je již v tomto věku tato hodnota považována za nižší?

Jsem teď po interrupci v 13. týdnu z důvodu mozaiky Downova syndromu. Na genetice nám doporučili čekat půl roku, ale pan doktor v porodnici, kde mi zákrok prováděli, nám řekl, že již po druhé menstruaci to můžeme zkusit znova.Nechtělo by se mi v tomto věku čekat zase tak dlouho. Cítím se dobře a menstruace se dostavila tři týdny po výkonu. Ještě půjdu k panu doktorovi na kontrolu po šestinedělí. Mám zdravého syna a předtím jsem prodělala zamlklé těhotenství, to mi bylo 32 let. Celkově vidím, že se lékaři různí v názoru na dobu zkoušení po potratu.

Zdravím Vás.

Lenka

Dobrý den,

AMH máte v pořádku a souhlasím s postupem pana doktora z nemocnice - 2 měsíce.

A moc držím palce.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz