Astma, kašel a těhotenství. Je možné, pokud budu mít kašel i nadále, že můžu miminku ublížit, nebo nedejbože potratit?

Zodpovězené
13. únor 2022

Dobrý den, pane doktore,

ráda bych se zeptala...Momentálně jsem v 15. tt a denně mívám i několik hodin kašel. Už léta chodím po lékařích a neumí mi s mým problémem pomoci. Mám bronchiální astma a alergie, na které ale beru léčbu, která mi nezabírá, i když mi ji už asi 3krát měnili.

Chtěla jsem se zeptat, jestli to může ublížit miminku. Jsem po ISCI a výsledky byly zatím všechny dobré.

Je možné, pokud budu mít kašel i nadále, že můžu miminku ublížit, nebo nedejbože potratit?

Moje gynekoložka řekla, že se nemusím bát. Já mám ale obavy, protože jsou to otřesy i pro mimčo. A bojím se i porodu, protože mám strach, že to neudýchám, když se mi těžko dýchá při zvýšené aktivitě ☹.

Je možné si pak při porodu něčím pomoct?

Za bližší info Vám předem velmi pěkně děkuji.

Dobrý den,

já osobně bych strach o průběh těhotenství neměl a o způsobu vedení porodu bych se pobavil v nemocnici.

Tak ať vše dobře dopadne.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz