Bakterie ve spermatu. Může tento výsledek mít vliv na naše početí?

Zodpovězené
22. únor 2021

Vážený pane doktore,

s manželem se snažíme již 9 cyklů o miminko. Po 8. cyklu odebráno sperma - závěr mírná oligospermie, ale po uro vyšetření nález v uretře streptococcus a v ejakulátu staphylococcus. Manžel nyní užívá atb, já jsme již objednaná na vyšetření a případně k přeléčení. Ani jeden žádné znatelné potíže nemáme.

Můj dotaz zní: Může manželův výsledek nálezu bakterií mít vliv na naše početí?

K hloubkovým dalším vyšetření u nás zatím nedošlo, do případného CAR se chystáme. Jen u mě ovulace potvrzena ultrazvukem. Je nám 30 let.

Děkuji

Dobrý den,

podle mne, ne.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz