Hydrolaparoskopie. Umožnuje toto vyšetření přesnější výsledek než HSG či hsk?

Zodpovězené
21. dub 2023

Dobrý den,

na základě vyšetření HSG a hysteroskopie mám neprůchodné vejcovody. Nicméně prý toto vyšetření není zdaleka 100%. Dočetla jsem se, že existuje i možnost hydrolaparoskopie, která je méně invazivní než laparoskopie.

Umožnuje toto vyšetření přesnější výsledek než HSG či hsk?

A lze prostřednictvím něj i nějak problém případně "řešit", nebo se jedná pouze o náhled do vejcovodu?

Děkuji

Dobrý den.

já bych doporučil laparoskopii - dá se tam problém vyřešit, při hydro je to zase jen diagnostika.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz