Vyšetření pruchodnosti vejcovodu HSG - pomohlo to některé z Vás?

danca2719
15. únor 2019

Ahoj holky,
Už nějakou dobu tady jsem a občas se přidávam k nějaké diskuze.
Jmenuji se Daniela je mi 22 let a s přítelem se snažíme o dítě už 14 měsíců s tím, že za tu dobu jsem vyzkoušela různé vitaminy,gely, čaje a taky prášky na podporu početí. Pritel byl na spermiogramu, výsledky výborné. Já chodila pravidelně k mému Dr, který pozoroval moji ovulaci,která probíhala, folikuly taky v pořádku, hormonální graf taktéž. Teď jsem v rukou odborného lékaře v IVF centru, který mi po hormonalnim grafu, kde bylo opět vše v pořádku nabídl vyšetření pruchodnosti vejcovodu HSG. Chci se zepat, zda některá z Vás má s tímhle už zkušenosti a zda se Vám po tom hned zadarilo. Všem předem moc děkuji za odpovědi. Hezky den

sudylichozrout
15. únor 2019

@danca2719 ja jsem brala Utrogestan, aby se mi srovnal cyklus, podle me tehdejsi doktorky byl cyklus 32 dnu prilis 😃 Jenze nezjistila, kdy mam ovulaci, takze jsem nasazovala uz 16. den na 10 dnu, aby byl cyklus idealnich 28 dnu. Asi pocitala s LF 14-16 dnu. Kdyz jsem rok nemohla otehotnet, zasla jsem do Gestu, kde dr. rikal, at Utros vysadim, ze to bude tim. Ale ze pro jistotu udela pruchodnost, hormonalni profil a manzelovi spermio. Vse dopadlo na jednicku, oba vejcovody jsem mela ok, hormony tez a manzel spermio nadprumerne. Kdyz jsem vysadila Utrogestan, chodila jsem tam na UTZ, aby se zachytila ovulace. Chytli jsme ji 21. den cyklu (coz koresponduje s mou delkou fyzio cyklu, LF mam 10-11 dnu). Ten mesic jsme ale nechali plonkovy, aby se dalo sledovat dal. Dalsi mesic jsem tam uz nechodila, nemela jsem na to nejak moral. A otehotnela jsem 21. den cyklu. Druhe dite jsme pocali take 21. den cyklu 🙂 Takze u me sice samotne vysetreni pruchodnosti nepomohlo, ale pomohla zmena lekare a vedomi, ze jsme oba uplne cajk, jen jsem z blbosti predchozi lekarky brala rok navic antikoncepci 😃 Dodnes nevim, co si o tom myslet, jestli to z jeji strany byla jen nejaka blba chyba, ktera se stane obcas kazdemu, nebo jestli dealovala Utrogestan 🙂

danca2719
autor
15. únor 2019

@sudylichozrout Já mám naštěstí MS pravidelnou a ovu přesně v polovině cyklu, antikoncepci jsem nikdy nebrala, takže u mě fakt muže být problém s tím, že mužů mít bud nepruchozi vejcovody a nebo nějaký srust. Co se týká prášku brala jsem jenom nosifol a teď před zákrokem chtěl doktor, který se o mě zajímá v centru abych si vzala 3 den cyklu Clostilbegyt a brala ho až do 7 dne cyklu, jinak žádné prášky jsem od Dr nikdy neměla , protože podle vyšetření jsem byla v pořádku. Takže jsem opravdu zvědavá , co mi tam najdou. Někde jsem se dokonce docetla , ze ženy kterém měly silné bolestivou menstruaci, tak měly endiometrozu, ale to taky nemusí být můj priprad i když MS opravdu moc bolestivou mám a bez algifenu, bych nemohla ani chodit a fungovat. Asi 8 den cyklu mám jít na ten zákrok pak 11-13 den mám jít na folikulometrii a na 7.3 jsem objednána na genetiku, takže mi asi nezbývá nic jiného než čekát. Doktora jsem taky měnila a až teď poslední se začal o to pořad e zajímat , takže jsem měla vyšetření atd a i pritel.

sudylichozrout
15. únor 2019

@danca2719 To vysezreni je neprijemne, ale prezit se to da. Bud na to pripravena, vem si s sebou doprovod. Ja tam zustala 2 hodiny pak lezet s nejakou dobrotou v potrubi, aby to nebolelo. Pak jsem sla na pracovni schuzku a mlela tam desny blbiny, jak jsem byla zmastena. Nastesti to byli kamaradi, tak nebyla ostuda 😀
Budu ti drzet palce. Nekdy staci fakt malo, treba jen zmena obyc lekare za pecliveho lekare.

kjp
15. únor 2019

@sudylichozrout To jsi chodila ke stejný doktorce co já😃

sudylichozrout
15. únor 2019

@kjp Hehe 🙂

danca2719
autor
16. únor 2019

@sudylichozrout Tak já naštěstí jdu pod narkozu asi na 20 minut, takže doufám , že jediné co nebude příjemné je ten stav po tom, prý se po narkoze zvraci, ale taky to nemají všichni a já mužu být pak v pohodě, mockrát děkuji. Taky držím všem snazilkam palečky a přeji brzké dvě čárky 😊

jednaholkaa
16. únor 2019

@danca2719 A u fyzioterapeuta si byla? Ja jsem otehotnela az po odblokovani kostrce.. mozna nahoda, ale podle me je to zaklad ten fyzio. Kamosce po ty kostrci prestala bolestiva MS..

danca2719
autor
18. únor 2019

@jednaholkaa Nebyla, tak uvidíme co po zákroku, zda bude vše v pořádku ihned naklušu fyzioterapeutovi. Třeba mi to taky pomůže a nebudu mít bolestivou MS. Děkuji 😊

sirka1
21. únor 2019

Pro otěhotnění jsem zkusila kde co, Mojžíšovku, fyzioterapeuta, odblokování kostrče, u nás se zjišťování průchodnosti vejcovodů jmenuje HyCoSy, ale asi to bude stejné. Dělá se to normálně při vědomí, napustí tam nějaký napěněný gel. Je to trochu nepříjemné, ale nic hrozného. Za to doma mě to pěkně semlelo. Bolel mě celý podbřišek, že jsem skoro chodit nemohla. Naštěstí to za pár hodin odeznělo. Ještě druhý den to bylo dost citlivé. Jinak průchodné byly oba vejcovody. Až při genetickém vyšetření mi zjistili, že mám protilátky proti ovariím. Otěhotněla jsem po IVF.

hermij
21. únor 2019

Pokud bude vyšetření v pořádku, tak bych neztrácela naději a zkoušela dál. Je tolik metod, jak podpořit početí, že často páry ani nevyzkouší všechno, ztratí naději a podstupují IVF, IUI, KET... Já bych třeba dál zkoumala cykly a hormonální systém. O hypofunkci štítné žlázy ví málokterá žena (jakože ji má), pak jsou další hormonální poruchy. Lékaři se málo doptávají na cyklus, řeší to víc strukturálně. všechny testy a vyšetření ok, tak dají nálepku "nevysvětlitelná neplodnost", to je ale značně neuspokojivá diagnóza :D Pátrej dál ;)

jednaholkaa
21. únor 2019

@hermij Souhlasim, je treba patrat. Ja otehotnela po dvou mesicich co jsem drzela bezlepkovou bezmlecnou a nizkosacharidovou dietu a jedla teply snidane. K tomu kraniosakralni terapie, cinska medicina a odblokovani kostrce.. a dovolena 🙂)

danca2719
autor
21. únor 2019

Děkuji všem za zprávy! Určitě budu pátrat a zkoušet dal, pokud budu v pořádku a genetika taky dopadne jak má, tak se nevzdame! 😊 myslím si, že ve 22 to ještě není taková velká katastrofa abych musela jít hned kvůli toho, že jsem neotehotnela jak jsem chtěla i přes to, že jsem nebo budu v pořádku na IVF, fakt počkám dam tomu čas, třeba to mám jenom v hlavě a možná proto to nejde, protože psychika je mocná, ale muže to být opravdu cokoliv, tělo nemusí být ještě připravena a až se zadari tak se zadari, nesmím věšet hlavu! 😊

verunousek
18. črc 2019

Ahoj, ja byla dnes na HSG. Hodně jsem o tom četla a to jsem neměla. Některé diskuze mě až vyděsily. Chci jen říct, že je to rychlý zákrok. A mě to vůbec nebolelo. Chvíli nepříjemné bylo zavádění té hadičky do mě ale to byla vteřina. V deset mě vezli a v 10:10 Jsem byla na pokoji. Takže se toho nebojte! 🙂