Je takový postup centra normální?

Zodpovězené
31. říj 2022

Dobrý večer,

chtěl jsem se zeptat, jestli je možné v centrum umělého oplození, že přítelkyně začala sama, že první pohovor byl bez mé přítomnosti - byl jsem pozván jen na odběr krve.

Spermiogram byl starý pomalu rok a byl dělaný jinde.
Lékař, kterého má přítelkyně, mě nikdy ani neviděl, a na oplození prý může přivést sperma sama.

Zdá se mi to nějaké divné, proto jsem chtěl radu, jestli je normální takový postup.

Děkuji za odpověď.

Petr

Dobrý den,

měl bych odpovídat na odborné dotazy, ne na organizační a provozní.
První konzultace někdy probíhá bez partnera, ale na další už si, že je vhodné partnera pozvat. Hodnocení spermiogramu záleží na jeho výsledku

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz