Zvýšený prolaktin, řešili ho lékaři?

malamajda
2. únor 2015

Rok a půl se snažíme s manželem o mimi. Bohužel doposud neúspěšně. V prosinci jsme začali řešit s CAR, kam jsme byli odesláni mou gynekoložkou. Manžel - spermio ukázkové. Já - odběry krve ukázali vyšší hodnotu prolaktinu (podle doktora to prý nemusí nic znamenat).
22.1. jsme po domluvě s lékařem v CAR podstoupili první IUI. Vypadá to, že neúspěšně - tento víkend jsem začala krvácet. To ale může být způsobeno cyklem - každý měsíc cca týden před menstruací také krvácím. Lékaře jsem o tomto problému informovala, menstruační kalendář viděl. Těhotenský test jsem si včera na nátlak manžela udělala, byl negativní (přesně podle mého očekávání).

Řešili vaši lékaři zvýšený prolaktin, nebo to také nechali být? Nerada bych, abychom se pro centrum stali pouze zdrojem peněz. Překvapilo nás totiž, že po tom, co mi lékař sdělil výsledky odběru se zjištěnými vyššími hodnotami, nenavrhl žádný způsob léčby. Ano, vím, že jsem se měla sama zeptat přímo lékaře, když mi výsledky sdělil, ale už z toho všeho začínám mít tak trochu nervy nadranc.... Což při snažení taky nepřídá ☹ Samozřejmě budu řešit hned při další návštěvě centra.

Prosím vás o radu, či vlastní zkušenosti - ať už s IUI, či zvýšeným prolaktinem.
Děkuji
Vaše Majda 🙂

malamajda
autor
2. únor 2015

info můžete psát i do soukromých zpráv, budu vděčná za cokoli.

kvetinka84
2. únor 2015

@malamajda mě v CARu také zjistili zvýšený prolaktin a okamžitě mi dali tabletky Dostinex, čekali jsme 14 dní, pak mi udělali kontrolní odběr krve a už byla hodnota v pořádku, teprve potom jsme začali s IVF. S IUI tedy zkušenost nemám. Bylo mi řečeno, že zvýšený prolaktin blokuje ovulaci. To je moje zkušenost. Ty léky na zvýšený prolaktin jsem brala až do cca 7. tt, kdy mi bylo těhotenství potvrzeno

nowe
2. únor 2015

@malamajda ahojik, taky jsem mela zvyseny prolaktin. Doktor mi rekl ze to pri iui neva. Ovulaci jsem mela a folikuly taky rostly.Mame prvni pokus za sebou a bez uspechu. Byla jsem na novych odberech krve a prolaktin jeste vyssi nez poprve. Tak mi nasadil dostinex a uvidim. Na nove krevni testy jdu az to dostanu. Tak uvidime 😒

malamajda
autor
3. únor 2015

@nowe o víkendu bych to měla dostat, takže se také budu objednávat na nový odběr a na další pokus (v našem případě druhý). Počítala jsem s tím, že první pokud nevyjde, ale byla jsem z toho zkalamaná. Manžel říkal, že to je v pořádku, že někde vyčetl, že se většinou podaří 3.-5. pokus 🙂 Takže ještě máme čas 🙂 Ovulaci podle ovu testů také mám, tak snad doktor ví, co dělá 🙂

malamajda
autor
3. únor 2015

@kvetinka84 děkuji - ono asi opravdu záleží, jak moc vysoká ta hodnota je. Přesné hodnoty jsem neviděla, tak nevím, jestli jsem měla prolaktin vyšší o hodně, nebo jen o něco málo.... To je dobře, že se ti nakonec zadařilo 🙂 Můžu se zeptat, jak dlouho jste čekali, než jsi otěhotněla?

kvetinka84
3. únor 2015

@malamajda jak myslíš, jak dlouho jsme čekali? Jak dlouho jsme to zkoušeli přirozeně než jsme šli do CARu, nebo jak dlouho v CARu trvalo než jsem otěhotněla?

malamajda
autor
3. únor 2015

@kvetinka84 jak dlouho jste se snažili v CARu poté co jsi zjistila to s tím prolaktinem

vanilkacka
3. únor 2015

@malamajda Ahojky, ja mela taky vyssi hladiny prolaktinu, lecila jsem se nekolik let a brala Dostinex. Vzdy po vysazeni se hladina opet zvysila, takze po domluve s gynekolozkou z CAR jsem ho brala do pozitivniho test. Ja nemela kvuli prolaktinu ovulaci. Nekolik mesicu jsem brala Clostilbegyt, chodila na mereni folikulu a po Pregnylu mela planovany styk. Nakonec jsem otehotnela az po IUI, vysel nam hned 1. pokus. V nasem pripade byl ale problem i na strane partnera. V CAR jsem zacala otehotneni aktivne resit v zari a v dubnu jsem otehotnela. Preju hodne stesti.

kvetinka84
3. únor 2015

@malamajda ten prolaktin mi zjistili hned na první návštěvě, dělali nám základní testy a z krve mi to zjistili. To bylo v březnu, v dubnu bylo první IVF, ale nepovedlo se. Druhé IVF bylo v listopadu a to jsem otěhotněla. Při druhém dítěti jsme do CARu přišli v dubnu, postup byl stejný, při první návštěvě základní testy včetně krve, opět zvýšený prolaktin, nasazen dostinex, za 14 dní kontrola, už bylo vše v pořádku, začala jsem hned stimulovat na IVF a povedlo se. Mám nádherné 2 děti

nowe
3. únor 2015

@malamajda Taky jsem si to rikala, ze prvni nevyjde, ale clovek proste doufa a pak jsem to obrecela ☹ blbe jsem to nesla. No pak jsme meli od toho pres Vanoce pokoj. Tak jsem si psych.odpocinula a jsem nastartovana na dalsi kolo 🙂 budu drzet palecky aby vysledky byly lepsi 😀

anni89
16. črc 2016

Ahoj holky, jak často jezdíte k Endokrynologovi na kontroly hormonu Prolaktin?
Má lékařka mi volala, ať se zastavím pro doporučení a ženu k němu.
Ani nevím jaké hodnoty tam našli. Nikdy jsem neměla zpoždění. Teď už jsem 50 dní bez cyklu a mám znovu mlíko.
Jakými vyšetřeními jste prošly?
Děkuji

naturela88
16. črc 2016

Já jsem po vysazení antikoncepce přestala mít menstruaci a doktor mi odebral krev a zjistil vysokou hladinu prolaktinu. Nasadil mi Medocriptine, protože jsem ani ovulaci neměla, brala jsem ho třičtvrtě roku. Menstruaci jsem pak dostávala přesně po 28 dnech. Pak jsem to jednou nedostala a to už byl pozitivní těhotenský test. A nyní po 3 letech ho mám zvýšený znovu ☹ Chtěli bychom druhé mimčo.

jenicekmarenka
24. říj 2016

Ahoj zeptám se když mi zjistily ze mam vysoký prolaktin az 2000 a normální hranice je tak na 500.je možné aby vám lékař řekl ze to uz praskala nestáhne?co mam dělat dal nevíte některá.?

anni89
31. říj 2016

@jenicekmarenka já byla u Endokrynologa a napsali mi léky. Brala jsem Dostinex zpočátku 2x týdně a po dvou měsících 1x týdně. Já měla hodnotu přes 4 000.
Upozorňovali mně, že je to na dlouho, než se hormon srovná...

jenicekmarenka
1. lis 2016

Ahoj dekuji za odpověď.jinak jdu k jinému doktorovi ke konci měsíce tak jsem zvedava.byla jsem na štítné žláze a mam ji dobrou.

anni89
1. lis 2016

@jenicekmarenka Endokrynolog má kontrolovat i hormon Prolaktin. Ale může to pohlídat i Gyndař 🙂 Snad to budeš mít v pohodě 🙂

jenicekmarenka
3. lis 2016

Take doufám.snad to bude v pohodě 😊 dam vedet.

clementain
3. lis 2016

Prolaktin muze byt umele zvysen kdyz je odebran do 2 hod od probuzeni taky muze zaviset na fazi cyklu hodnoty. Taky jsem mela vysoky prolaktin a galaktoreu brala dostinex, clostilbegyt a pregnyl + stitna zlaza. hrozne jsem chtela mimi. Docetla jsem se o mace peruanske. Dle rezenci pomohla i mnoha parum po neuspesne lecbe v caru. Ja jsem s macou a podpurnymi leky otehotnela hnedka. Navic jsem si vylecila i stitnou zlazu ze nemusim uz uzivat leky. A ted jsem neplanovane znovu tehotna ani jsem to necekala ze by to slo samo.

le_or
10. lis 2016

@clementain Ahoj, kde prosím kupuješ macu? a tablety nebo jinou formu? Četla jsem o ní nějakou dobu zpátky.. Kvalita asi nebude všude stejná.. Mě zjistili vysoký prolaktin (přes 7tis) už v létě 2014, od té doby beru dostinex, teď mám hodnotu cca 800.. Máme za sebou 3x inseminaci, celkově 6 měsíců clostilbegyt s přestávkou a tento měsíc mini IVF, bohužel stále neúspěšní...

vanilly_ol
10. lis 2016

@clementain taky bych prosím ráda věděla jakou macu jsi užívala. Mám zvýšený prolaktin a ráda bych i něco přírodního. děkuji

clementain
11. lis 2016

@le_or @vanilly_ol urcite nejucinnejsi je prasek ale to malo kdo pozre 🙂 takze ja jsem zvolila kapsle. Kvalitu jsem moc extra neresila..nakupuju na awashopbrno specializuji se na superpotraviny. Jinak moc bych Vam prala aby to vyslo. Nevim jestli znate znacku Hemann micha tam prirodni leky dr. Vydra a ma tam i svou poradnu tak by Vam treba mohl poradit co by bylo nejlepsi. Tonouci se stebla chyta ja se ridila i timto http://m.mrnous4.webnode.cz/tehotenstvi-neprich.... Mimo jine pisou o drmku obecnem ktery ma potlacovat nadmernou tvorbu prolaktinu...drzim palce..a dejte vedet kdyz se zadari 🙂

michal1973
24. čer 2019

@malamajda me doktori zjistili vysoky prolaktin skoro pred dvema mesici a doposavad se mnou nic neresi vubec na me kaslou uz nevim co se mnou budou delat pronatal na me kasle

janipeta
2. říj 2019

Co vam pomohlo na snizeni prolaktinu? Řeším to též a mám zdravotní problémy.

cafinka
2. říj 2019

Ano ja ho mela taky.zvyseny ..nedarilo se otehotnet...brala jsem leky po kterych mi bylo strasne spatne..ale druhy mesic na to se povedlo.

michal1973
3. říj 2019

ted uz je to ctyri mesice a prasky doposud nemam a navic si v pronatalu vzpomneli po ctyrech mesicich ze bych mela podstoupit ct hlavy ktere me ceka zitra premyslim jestli toma cenu vubec jit podstoupim to a stejne pronatal nic resit stejne nebude pronatal ceske budejovice jsou lemplove nejdriv jsme meli super pani doktorku a po treti navsteve uz jsme meli najednou doktora ale hrozneho debila a arogantaka

janipeta
5. pro 2019

@michal1973, ty ct já musím na magnetickou rezonanci. No už teď z toho mám bobky 💩