Kvasinková infekce. Může mít vliv na otěhotnění?

Zodpovězené
24. říj 2023

Dobrý den, pane doktore,

chtěla bych se zeptat, zda by mohla mít opakující s kvasinková infekce vliv na otěhotnění. Snažíme se již 2 roky a všechny výsledky máme v pořádku (hormonální profil, spermiogram, genetika, průchodnost vejcovodů). Nicméně poslední rok mě trápí vracející se kvasinková infekce, pravděpodobně i díky stresu z neúspěšného snažení.

Mnohokrát děkuji za odpověď.

Dobrý den,

osobně si myslím, že lokální opakované kvasinkové infekce velký vliv na otěhotnění nemají.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz