Příčina neplodnosti...Kde si myslíte, že může být?

juliiiie
5. pro 2020

Ahojky všem 🙋🏼‍♀️ Vím a jsem si vědoma, ze tímto problém trpí spousta žen a ze se také touto otázkou i spousta žen trápí, ale přesto všechno se chci některé z vás, které si tímto prochazite, nebo již prošly zeptat na důvody proč se snažení o miminko ne a ne splnit ... 😞 tímto se se chci prosím podělit o svůj příběh a Vás poprosit o možné názory, které by mě aspoň trosku pomohly a poradily...
S partnerem se snažíme 2 roky, MS mám pravidelnou ale vždy krátkou a slabou (2-3dny), ovulace přichází, průchodnost vejcovodu v poradku, spermiogram také v poradku, tak se chci zeptat, kde by se dále dala hledat příčina. Do CARU dochazime třičtvrtě roku, zatím jsme prošli dvěmi IUI (ale bohužel neúspěšně), jinak zatím Lekar nic nedělá, neboť čekáme na výsledky genetických testu. vás mile dámy zadám, kde si myslíte, ze muže byt příčina? Je ještě něco co by měli zkoumat, kde muže byt ten pravý důvod? Jsem už opravdu zoufalá a strasne mě to trápí. Nemám ani nikoho komu bych se mohla svěřit a s kým si o tom povykladat 😢 proto budu moc rada za jakékoliv názory. Děkuji 🙏

zuzita15
5. pro 2020

@juliiiie jeste imunologie, tam casto byva pricina, pokud jinde nic neni. Jinak my se snazili 4 roky, predtim zamlkly potrat, otehotnela jsem na druhy pokus, a pak to proste neslo. Ja vse v poradku, cyklus pravidelny, ovulace probihala, manzel obcas pomalejsi spermie, obcas ukazkovy, 3x neuspesne IUI, 2x neuspesne IVF, kdyz uz jsem to pomalu vzdavala, ze ani to IVF neklapne (jeste ted mam v mrazaku 15 embryi), tak jsme jeli na 15dni na dovolenou a privezli si suvenyr na cely zivot (ted dvoulety). Druhe se nam povedlo pri prvni hlidane ovulaci. Reci typu “hlavne na to nemysli” jsou usmevne a ignorovala jsem je, myslela jsem na to kazdou minutu. Drzim palce

luhana
5. pro 2020

@juliiiie
Ona samotna psychika dela taky moc. A kdyz moc neco chces, tak to vetsinou nejde. Ale pokud mas ovulaci a partner ma spermie taky v poradku, tak bych rekla, ze je to jen otazkou casu. Ale chapu tve zoufalstvi a touhu po diteti. A preji vam, aby se brzo zadarilo. Bohuzel nejsem doktor a tutiz nejsem schopna jakkoli poradit co vic byste pro to meli udelat. Snad jen tolik nemyslet na oplodneni a uzivat se jeden druheho 🍀

cikitkapb
5. pro 2020

My se o prvního snažili 4 roky. Zdaleka jsme to nehrotili tak jako někteří tady a stejně musím říct, že to bylo jen v hlavě. Přišly problémy u mě v práci a bylo to tam na první štrejchnutí.

atisak
5. pro 2020

@juliiiie Ještě mě napadá, jestli máš dostatek progesteronu na udržení těhotenství. Hormonální profil ti asi dělali, že? Ta krátká menstruace mě taky zaujala. Může být nedostatečně narostlá děložní sliznice, takže se tam vajíčko nemůže uhnizdit.

meronym
5. pro 2020

@juliiiie Podle pocetnych pribehu v mem okoli - pokud jsou partneri zdravotne v poradku a nejde to, je to v hlave. A s tim se prave nejhur neco dela.

loylii
5. pro 2020

@juliiiie krátkou a slabou MS jsem měla při nízké děložní sliznici. Oplodněné embryo se po ni jen sklouzne. Nemá se kam zavrtat. A mě to dávalo logiku. Doporučuji pit kontryhel caj. Jsou to jen bylinky a já pila 5.-15 den cyklu. MS se opět rozjela jak má. Teď už ji mám zas slabou a krátkou, ale tehu již neplánuji. Zároveň s nízkou sliznici by to chtělo posílit žluté telisko. Na to je lék Duphaston například. Bere se 16.-25 den cyklu. Zkus se poradit s Dr. Já neměla vůbec žádné vedlejší účinky a po kontryhelu navíc super trávení😇

atisak
5. pro 2020

@loylii Pozor na ten kontryhel. U někoho může pomoct, ale u někoho může naopak úplně zrušit ovulaci v daném cyklu. Je to trochu loterie.

tynka9
5. pro 2020

My jsme oba také v pořádku a na prvního synka jsme čekali 10 měsíců. Vím, že proti těm rokům, které tu píšete, to nic není, ale ká byla taky na zhroucení. Už před tím, než jsme tomu nechali volný průběh jsem dítě strašně moc chtěla a manžela přemlouvala rok, možná rok a půl. Ale měl dost vážné důvody, proč ještě ne. Já jsem je chápala rozumem, ale ty emoce. K tomu jsem měla teda hodně stresující práci, milion přesčasů, v osobním životě stavba domu, bydlení u manzelovych rodičů... bylo toho fakt mraky. Z různých důvodu jsem po roce a půl nemohla psychicky vydržet to bydlení, a naskytl se nám podnájem za super cenu, takže jeden stres ubyl někdy v listopadu, pak jsem v únoru upustila páru v práci (sice jsem najednou byla černá ovce bez odměn), někdy v březnu jsem se i rozhodla, že podám na konci měsíce výpověď, že svou vedoucí fakt už nedávám,... no a nakonec jsem zjistila, že tu výpověď ani podat nemusím 😊 takže u mě to bylo pouze a jen v hlavě. Což pak dokazuje i pokračování příběhu, když další dětičky už na první dobrou...

loylii
5. pro 2020

@atisak mě pomohl ve všem a hlavně k těhotenství😃 a tedy pokud by mi MS rozhodil, přestala bych užívat.

adenka84
5. pro 2020

@juliiiie Ahoj. My se o první dceru snažili 4 roky. Zkusili jsme 5x IUI, 3x IVF-ICSI a 1xKET.
Byli jsme na genetice, na imunologii, já na gynekologické operaci. Spermiogram jsme měli jak na houpačce jednou ok, jednou horší to samé s mým dozráváním vajíček jednou super, za dva měsíce bez ovulace. Bylo to na palici. Před posledním pokusem IVF-ICSI jsem jela na 4 týdny do lázní, místo krátkého protokolu jsme zvolili dlouhý, nechala jsem si zavést 3 embrya a chodila jsme půl roku před k léčiteli. Druhý měsíc po příjezdu z lázní jsem šla na poslední pokus IVF-ICSI a zadařilo. Ale která věc tehdy byla prospěšná dodnes nevím. Nic méně celý poslední pokus byl jiný. Ještě mě píchli v CARU dne před odběrem injekci a manželovi též, no co tehdy byla už skutečně neví a ani nevím jak se jmenovala. Je to 10 let zpátky.
Druhá dcera nám vyšla na 3 pokus IUI a třetí jsme loni počali sami přirozeně, ale bohužel bylo to mimoděložně.

Myslím, že mi velice pomohli ty lázně, měla jsem dost gynekologických procedur. MS mě končila při příjezdu do lázní a další začala při odjezdu, Takže jsem na rozdíl od jiných žen měla procedury pravidelně po dobu celého měsíce. Myslí, že tehdy se zadařilo hlavně díky tomu a též, že nám lékař dal možnost zavést tři embrya. Byla z toho jen naše dcera, žádné mnohočetné těhotenství.

Držím ti moc palečky, přeji mnoho trpělivosti a štěstí.

adenka84
5. pro 2020

Ještě mohu doporučit Inofolic a gynex. Ten mi srovnal MS a pomohl k pravidelné ovulaci. To bylo při snaze o druhou dceru,

juliiiie
autor
5. pro 2020

@loylii kontryhel jsem pila před půl rokem, po dobu 3 měsíců a nic, ani žádné změny v MS, před měsícem jsem začala cvičit a pít čaj Ludmily Mjozisove. A ani, mas pravdu, možné to muže byt tou nízkou sliznici, hodně jsem si o tom i teď četla, ze hlavně kvůli tomu je ta velmi slabá a bolestivé MS. Zeptám se na to určitě doktora a je možné, ze to doktor pozná z nějakého běžného vyšetření?
Jinak moc Ti děkuji za zkušenosti 🙏

juliiiie
autor
5. pro 2020

@tynka9 ano, taky se snažím na to nemyslet a to mám toho přitom v práci hodně a pořad nějaké starosti tam řešíme, ze si říkám, ze dam výpověď a budu hledat něco jinými, naskytla se mi dokonce i nějaká šance, jenže sama nevím jestli je to dobre udělat. Ale tím chci právě říct, ze nemyslím jen na to, ze chceme to miminko, ale ze mám právě i hodně jiných starosti skrz te práce 🤷🏼‍♀️ Takže na tom bychom byly podstatně stejně ze? 😀🙏 jinak je hezké slyšet, ze se Vám to potom povedlo a byli jste šťastní 🙂🙂

juliiiie
autor
5. pro 2020

@adenka84 ty Jo, tak to jste měli tedy hodně náročné, já myslela ze při IVF je šance na 90% úspěšná. Já právě chci o to po Novém roce doktora požádat, už bych chtěla zkusit všechno, ty 2 roky mi přijdou jako věcnost 😞 jen ale moc fajn, ze Vám potom přálo štěstí, já totiž pořad doufám, ze každému je to děťátko souzeno ❤️

adenka84
5. pro 2020

@juliiiie co se týče sliznice, ovulace to se vyšetřuje na imunologii, z toho stěru. Měla by jsi na něj jít v době ovulace, aby byli výsledky co nejprůkaznější.

juliiiie
autor
5. pro 2020

@adenka84 jinak já užívala mesic Nosifol a teď jsem na doporučení lékaře začala užívat Ogestan... tak uvidíme 🙏

juliiiie
autor
5. pro 2020

@adenka84 ale ten Gynex má také hodně dobre recenze, tak o něm uvažují

adenka84
5. pro 2020

@juliiiie věřím, že se také dočkáte. Já vždy mým kamarádkám, říkám, že když se zadařilo nám zadaří se každému. Ten gynex mě pomohl u druhé dcery.
Jaké všechny léky jsi před IUI brala: Glostybelgit? Utrogestan? Duphacton? Proveru?

loylii
5. pro 2020

@juliiiie muže ji změřit při UTZ. Mě ji takhle kontrolovali po revizi. Jak dorůstá. Umí to určit skoro na milimetry. Když si byla na inseminaci, tak ti ji určitě museli měřit. Pamatujes si? A brala si poté progesteron? Duphaston, Utrogestan atd? Aspoň do termínu MS?

adenka84
5. pro 2020

@juliiiie sliznice se zjišťuje na UTZ to jistě víš, ale to jen její velikost..
Ta imunologie zjišťuje zda se spermie s nesou s tvým vnitřním prostředí. Jsou i tací páry co spolu dítko nepočnou nikdy a to díky tomu, že žena partnerovo spermie nesnese. Proto ta imunolgie.

juliiiie
autor
5. pro 2020

@loylii brala jsem po druhem IUI Utrogestan, ale po něm mi doktor řekl, ze mám cystu, takže jsme nemohli dále pokračovat, jinak mi nikdy doktor nic o vyšetření neříkal, ani co zrovna děla, nebo co všechno mi vyšetřovali, tak i kvůli tomu, jsme přešli do jiného CARU. Ale jsme objednání až v lednu..

juliiiie
autor
5. pro 2020

@adenka84 při prvním IUI vůbec nic a při druhem po MS jsem užívala Clostik a po IUI Utrogestan, ale podle doktora mi způsobil cystu a to bylo naposled v září, od te doby nic, tak i z toho důvodu, ze mi tam doktor ani nikdy nic neříkal, ohledně vyšetření, tak jsme přešli, ale jsme objednání až v lednu. A jinak s partnerem jsem již před 3 lety otěhotněla, ale bohužel v 6tt jsem prodělala samovolny potrat, poté jsme se rok chránili a začali zkoušet a teď je to již druhy rok a pořad nic 😏

fandysek_1
5. pro 2020

@juliiiie přečti si můj článek Nedávej se. Možná ti trochu pomůže.

95newmommy2020
5. pro 2020

My jsme se snažili přes 3 roky. Měli jsme příčinu u obou. Manžel měl málo spermii v ejakulatu, takže moc nebyla šance otěhotnět standardně. A já měla hrozne nízké AMH. Když jsem stimulovala, tak jsem dokonce ani dvakrát nereagovala na hormony a neměla jsem folikuly. Po třetí jsem zas měla vajíčka ale nepovedly se transfery no a po 4. Jsem měla brutální hyperstimulacni syndrom. To mi už nasadily dávky jak pro koně. :D Tehdy sem si měla dat pauzu, a doporučili pouze zkusit inseminaci při rizenem cyklu. No a ta vyšla. Zrovna když jsem čekala na MS, ze půjdeme na další transfer tak ta už nepřišla a byla jsem tehu. A to jsem vůbec nevěřila ze inseminace vyjde. Jinak pak moje ambu doktorka rikala ze si mysli, ze prave díky tomu hyperstimulaku a tím ze jsem měla během chvíle tolik hormonalnich stimulaci se to povedlo. No, teď jsem 10 měsíců po porodu, nijak se nechranime nic. Pocituju hodně silnou ovulaci a fakt ji mám, ale stejně netehotnim. Někdo říká ze po porodu je žena plodnejsi.

juliiiie
autor
5. pro 2020

@fandysek_1 strasne moc děkuji za doporučení. Napsala jsi to nadherne, až jsem rozplakala 😢 mám to úplně stejně, začali jsme se snažit v mých 29 letech a teď mi bylo 31 a já opravdu hledám plno jiných možnosti jak miminku pomoct, aby k nám přišlo. Takže ještě jednou Ti děkuji za Tvůj příběh, teď už vím, ze nesmím ztrácet naději a stále v duchu věřit a modlit se .

mhpraha
5. pro 2020

ahoj, zkusila bych cvičit hormonální jogu na podporu cyklu a srovnání těla celkově. samozřejmě vitamíny, kyselina listová. mně také pomohla čínská medicína.

tynka9
5. pro 2020

@juliiiie držím moc palce, ať se zadaří. Já tu práci řešila taky hodně, mám z ní moc hezkou mateřskou, smlouvu na neurčito. Z hlediska snažení se o prcka byla blbost dávat výpověď, ale ty podmínky v té době tam.. pořád jsem si říkala, že to určitě bude tak, že otěhotním ve výpovědní lhůtě, pak mě nikde nevezmou a přijdu o PPM. Nakonec mě uklidnil manžel, že přece by bylo krásné otěhotnět, i kdyby ve výpovědní lhůtě, ať to neřeším. Hlavně, abychom se dočkali. To mi hodně pomohlo. Všechno to nějak dávalo nakonec smysl - že jsem se opravdu uklidnila, řekla jsem vedoucí, co si tam o tom myslím, co ona dělá špatně, začala jsem vážně přemýšlet o změně práce, i jsem se trochu dovzdělala, abych měla lepší CV... snad to u vás dopadne taky dobře, a taky tak jak má. 🙂

juliiiie
autor
5. pro 2020

@tynka9 jooo, máme to fakt podobný. Tak ještě jednou moc děkuji 🙏❤️

juliiiie
autor
5. pro 2020

@95newmommy2020 co znamená to AMH? A to všechno řešil Lekar v CARU? Po jak dlouhé době ti na to všechno přišli? A kterými léky te stimulovali? 🙂
Je moc hezké, ze Vám to potom i jen pokud IUI vyšlo 🙏

fandysek_1
5. pro 2020

@juliiiie po pravdě mě to vždycky rozpláče taky, protože naše cesta byla fakt náročná. A teď, když čekám třetí je to fakt neuvěřitelná minulost. Takže vždy nějaká šance je, jen prostě vydržet.