Laparoskopická prekoncepční cerkláž a IVF. Jaké máte zkušenosti s embryotransferem u žen s podobnou anamnézou?

Zodpovězené
18. dub 2022

Dobrý den,

během pěti let jsem prodělala 5 těhotenských ztrát (rozmezí 6. tt až 18. tt, 4x provedena RCUI). Byla u mě objevena imunologická porucha (MBL deficit), a i když jsem s otěhotněním neměla problém, po těch všech potratech jsem na doporučení několika lékařů podstoupila IVF s genetickým screeningem. Z 30 odebraných vajíček byla 2 zdravá, blastocysty AA. Hned při 1. KET se zadařilo a je na světě úžasná holčička. Nicméně těhotenství bylo peklo, několik měsíců jsem ležela, dostávala spousty léků (Progesteron vag., Clexane, imunoglobuliny i.v., několikrát ATB, po 30. tt Atosiban, atd.). V 17. tt jsem musela jít na akutní cerkláž pro inkompetenci čípku. Naštěstí vše dobře dopadlo, dcera se narodila ve 40. tt.

Chtěli bychom s manželem ještě jedno miminko a máme ještě jedno AA embryo. Z důvodu už známé inkompetence jsem tedy prodělala laparoskopickou prekoncepční cerkláž a za pár měsíců by tedy mohlo dojít ke KETu.

Chtěla bych se Vás zeptat na Vaše zkušenosti embryotransferu u žen s podobnou anamnézou.

Jde dobře provést KET po tomto typu cerkláže?

A ohledně transferu blastocysty kvality AA po PGS....Jaká je tam cca úspěšnost?

Moc Vám děkuji za odpověď.

Dobrý den,

ano, preventivní cerclage je u Vás určitě správný postup a geneticky testovaná blastocysta má úspěšnost 50-60 %.

Držím palce.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz