Mimo menstruační krvácení. Je to normální?

Zodpovězené
28. zář 2020

Dobrý den,

na začátku dubna jsem vysadila antikoncepci a od té doby se snažíme o miminko. Začala jsem hned brát kyselinu listovou. Po vysazení jsem měla 2 cykly dlouhé 28 dní a další 37 dní, tak jsem začla užívat Gynex. Teď můj poslední cyklus už Gynex neberu.
Asi od 23. dne cyklu jsem začala hnědě špinit, další dny se to začalo střídat i se slabým krvácením, a pak den zase nic, a to se stále opakuje. Dnes je den cyklu 42. a já ani nevím, zda menstruace proběhla a nebo ne, protože stále špiním a občas zakrvácím, ale ne tolik, jako jsem na menstruaci zvyklá.

Předevčírem, když jsem si prohmatala podbřiško, narazila jsem na takový váleček napravo.

Je to normální?

Děkuji

Dobrý den,

po vysazení antiko může trvat i několik měsíců než se cyklus dostane do normy, nedoporučuji do toho jakkoliv zasahovat. Pokud by to přetrvávalo, poraďte se s gynekologem.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz