Otěhotnění. Jak tomu pomoci?

terezkajahudka
22. zář 2020

Ahoj holky, je mi 23 let a už nějaké 3 roky toužím po minku. Konečně manžel svolil že se začneme snažit a tak jsem od dubna vysadila antikoncepci, kterou jsem brala od svých 15. Myslela jsem si jak nám to půjde hned když jsme mladý no nakonec je opak pravdou. Od vysázeny mám jednou cyklus 28 podruhé 37 s tím že několikrát za cyklus špiním a nebo slabě krvácím. Říkala jsem si že té přírodě trochu pomohu a brala jsem kapky
Gynex. No moc mi teda nepomohli. Užívám také kyselinu listovou a železo. Nevíte jak bych mohla té přírodě trochu pomoci? Miminko bych chtěla vážně moc 🙂 děkuji

bondie
22. zář 2020

@terezkajahudka ahoj, každý to má jinak. Já brala taktéž prášky několik let a trvalo cca půl roku než se povedlo. Nepravidelný cyklus je dopaden toho, že si brala ty prášky. Řídila jsem se pak dle menstruačího výpočtu na internetu, který mi vypočetl den ovulace a plodných dní. Teď díky výpočtů se nám nejspíše povedlo druhé miminko. Přírodě moc nepomůžeš a můžeš chtít sebevíc. ☹

honeya
22. zář 2020

Tělo se musí dát po těch hormonech do pořádku, někomu to jde hned, někomu to holt trvá. Zkuste s partnerem oba kotvičník.

bondie
22. zář 2020

@honeya ano, pravda, já pila hodně kontryhelový čaj 🙂

amazonkajanik
22. zář 2020

@terezkajahudka nechci tě nijak strašit,ale po vlastní zkušenosti jsem odpůrce HA. Vysadila jsem v roce 2012 a dítěte se dočkala až v roce 2019,kdy se po několika nezdarech narodil zdravý syn. Na nepravidelný cyklus mi doktorka dala duphaston

terezkajahudka
autor
22. zář 2020

@amazonkajanik No popravdě už bych antikoncepci taky znovu nebrala. Když mi bylo patnáct tak ji měla každá holka a ta co jí neměla tak byla prostě divná. Až teď jsem si začla pořádně zjišťovat co jsem to ty roky zobala a co to všechno dělá s tělem

honeya
22. zář 2020

@bondie nebo ještě je na podporu plodnosti ašvaganda, maca.. zda to funguje nevim, nemam zkusenost

amazonkajanik
22. zář 2020

@terezkajahudka Jj,já jí měla hlavně na zmírnění. Měla jsem silné bolesti,kdy jsem třeba 2dny byla mimo provoz,o krvácení nemluvě. To jsem kolikrát myslela,že půjdu spát do vany. Jenže jsem chytla blbou první doktorku a ta mi od oka,bez testů nasadila HA jak pro dospělou ženskou. Druhý doktor mě dával do kupy,ale ten,co nastoupil po něm (šel do důchodu),opět od oka. Tak jsem šla nakonec k další (chtěl mi cpát hormony bez testů po prvním vysazení a zpoždění 2měsíce,když jsme se snažili) ta předposlední tomu taky nasadila korunu. Dávala mi gynprodyl,bylo mi po něm zle,prodělala jsem biochemické těhotenství,na které mi na utz chladně řekla,že to vypadá na ms,ale jestli byl duch na testu,tak hold potracim. A to jsem v její péči 2roky předtím potratila v 7-8tt . Pak jsme se odstěhovali a já si našla novou. Udělala testy,dala žádanku na genetiku a nasadila duphaston. Po dvou měsících braní jsem byla těhotná a i když to k ní mám teď 65km,zůstala jsem u ní,chceme i druhé a ve 32letech si další 6letku nemohu dovolit

terezkajahudka
autor
22. zář 2020

@amazonkajanik Tak to vás chápu. Moc štěstí na doktory jste teda neměla. Tak snad se vám co nejdříve zadaří.
Je strašné jak doktoři všem předepisují antikoncepci bez nějakého dalšího vyšetření od stolu. Asi za to mají nějaký peníze na víc že na ní vystavily recept.
No mě se už doktorka před rokem ptala zda by jsme nechtěli zkusit vysadit prášky a snažit se o mimčo ( říkala že tam pak chodí spoustu ženských co by miminko chtěli a nejde to). Ale manžel i přes to že jsme byli svoji nechtěl že musíme dostavět barák a taky si něco našetřit což bylo rozumné.

amazonkajanik
22. zář 2020

@terezkajahudka rozumný byl,to ano,ale chránit se lze i jinak a nemyslím tím jen kondomy 😉 já třeba uvažovala po porodu nad pesarem,ale ten u nás není možný (chlap nesmí být obdařen a my těžko sháníme i ty kondomy 😂)tak mám spermicidni globule a čekám,až synovi padnou 2roky,dřív nechci

klokanka31
22. zář 2020

@terezkajahudka Z mé zkušenosti se vyplatí na to nemyslet. Já miminko chtěla strašně moc. No ale první otěhotnění se povedlo až po 12 letech, kdy jsem to už vzdala.

zrzeckas
22. zář 2020

Hodim ti sem trochu povzbuzovak 🙂 v 15 jsem zacala brat antinu a brala ji 6 let v kuse.. Vysadila jsem ji a podarilo se mimi hned 🙂 po sestinedeli jsem zacala brat znovu a vysadila ji po cca dvou letech a to same bylo s druhym 🙂 mimca jsou narozena presne na sen po dvou letech 🙂.... Nekdy je to hned, nekdy to trva dele.... Hlavne, ze ze ten cyklus je. To se brzy spravi, drzim palce 🍀🍀🍀

lotosek
22. zář 2020

Já mám dobrou zkušenost s Fertipronou. Ještě by mohla pomoci homeopatie, TČM, bylinky na míru, fyzioterapie. Je to všechno samozřejmě záležitost na několik měsíců. Kdysi po vysazení HA mi k nápravě cyklu pomohly kapky Jeřáb ptačí. Je dobré sledovat ovulaci v cyklu, kdy a jestli probíhá - třeba měřením teploty.

martaskaaa
22. zář 2020

@amazonkajanik taky jsem vysadila v r.2012 nějak a syn se narodil 2018 🙈

marketanova
22. zář 2020

Dobrý večer, co vám pomohlo, nebo kdy je dobré začít myslet na kliniku?

tyna229
22. zář 2020

@terezkajahudka hlavne vypnout... tim jak mimco moc chces, tim spis se nezadari.
Psychika dela hoooodne.

xxx3d
22. zář 2020

Ahoj,
ono taky záleží, jakou antikoncepci jsi brala, většinou je to tak, že když se vysadí, následuje otěhotnění, nebo naopak ne, takže bych na tvým místě navštívila svého gynekologa, řekla bych mu, že jsem prášky vysadila, a uvidíš, co ti řekne, možná nic zásadního, možná ti nasadí nějaké na úpravu hladiny hormonů v těle, nebo doporučí, co bys mohla brát z volně prodejných preparátů. Na mimčo máš ideální věk, přeji štěstí!

vendyvu
23. zář 2020

Já jsem miminko teda neplánovala, chtěla jsem si srovnat můj hodně nepravidelný cyklus a ve zdravé výživě mi mamka koupila čaj na početí (obsahuje bylinky na srovnání ovulace atd.). Uvařila jsem si ho asi dvakrát a pak jsem zázračně otěhotněla - ovulace byla pozdě, s přítelem jsme spolu skoro nebyli. Čaj koupila mamka dalším dvěma kamarádkam, kterým nešlo otěhotnět a těhotné jsou taky :D já teda na tyto metody moc nevěřím, ale za zkoušku nic nedáš, možná na tom opravdu něco bude 🙂 (čaj: https://www.serafinbyliny.cz/produkty-poceti-by... )

terezkajahudka
autor
23. zář 2020

Dekuji za rady a vaše zkušenosti 🙂 až dopiju ty kontryhelové čaje co mám doma určitě zkusím i tento. Piji je od začátku menstruace tak do toho třináctého dne cyklu. Tak snad to k něčemu bude . 🙂
Fertipronu si hodně lidí chválí co jsem slyšela je tedy lepší než nosifol?

nikolaa123
23. zář 2020

@terezkajahudka Ahoj pokud můžu poradit používejte lubrikační gel conceive plus 🙂 Nám se nám se osvědči l🍀

hanben
23. zář 2020

@terezkajahudka Ahoj Terez, já se už nějakých 13 let věnuju bylinkám a odbornému poradenství u JUSTu. Takže nejdřív bych Ti určitě, i z vlastní zkušenosti, doporučovala odkyselit a celkově detoxikovat tělo (pořádně se vyčistit, nejen od HA) např. díky Basicu a Vivi Aloe. Ta funguje i jako "čistič" střev, takže pak je "osídlit" správnými bakteriemi, např. Vitaflorem (stav střev maminky, hlavně ve 3. trimestru, se otiskuje do stavu imunity mimíska). Kvalitu spermií pak ovlivňuje mj. dýňová semínka, takže Dýňový sirup nebo Narosan Tropic. Kyselinu listovou můžeš brát jak Ty, tak partner. Na železo dej pozor. Nehemové, např. Sorbifer, Maltofer apod., nemají prakticky žádný účinek (vstřebává se jen cca 5 %) a naopak poškozuje díky nežádoucím účinkům trávicí trakt (průjmy nebo naopak zácpy atd.). Takže doporučuji hemové, resp. chelátové, tj. Globifer nebo Narosan Borůvkový. Děložní sliznici pak připravuje na početí např. Horský jalovec (jalovec sám o sobě prokrvuje). Je toho spoustu, ale začala bych tou očistou organismu 🙂 Držím pěsti, ať se co nejdříve zadaří !!! 😉

marketanova
24. zář 2020

Tak to jsou zajímavé tipy, u nás se také moc nedaří. Už po té klinice trochu pokukuji a zjišťuji informace.

vendyvu
26. zář 2020

Ještě teda můžu doporučit nějaké tipy pro partnera, na škole jsem měla přednášky na jedné ivf klinice a paní doktorka nám říkala, že když partner přestane nosit telefon v kapse u kalhot, přestane si pokládat počítač na klín, do toho jí dýňová semínka, tak se výrazně zlepší spermiogram. Určitě je vhodné si vyhledat další potraviny, které podporují kvalitu spermii. Sex ob dva dny, protože spermie se tvoří nové a ty staré přestávají být tak výkonné, samozřejmě je zabíjí teplá voda a podobně ;)

terezkajahudka
autor
26. zář 2020

No já jsem si teď koupila fertipronu a kontryhelový čaj s tím že bych začla užívat od začátku nového cyklu. No je to asi tak že už mám 41 den cyklu a taková ta menstruace na kterou jsem zvyklá nikde. Od 22 dne se střídá špinění pak se to jednou zdá jako slabá menstruace a další den zase nic. Je to normální ?

elwe
26. zář 2020

@terezkajahudka mně se teda moc nelíbí to krvácení mimo cyklus, nezdá se mi to být jako běžná reakce na vysazení antikoncepce. Kdy jsi byla naposledy na preventivní prohlídce?

hanben
26. zář 2020

@vendyvu Dýňová semínka se hodně doporučují, jak zmiňuji v jednom příspěvku ... 😉

terezkajahudka
autor
26. zář 2020

@elwe no už to bude rok byla jsem si tam ještě pro půlroční recept na antikoncepci a pak jsem si už pro další recept nešla . Občas mě bolí i v podbříšku ale to mě bolí i normálně předtím než přijde menstruace jen teď ta na kterou jsem zvyklá pořád ne a ne přijít.

elwe
26. zář 2020

@terezkajahudka určitě se objednej k doktorce, aby se podívala, jestli je vše v pořádku. Jinak je celkem běžné, že po antikoncepci tělu trvá, než se dá dokupy. To, že jsi měla předtím cykly 28 dní nic neznamená, při braní antikoncepce je menstruace jen umělé vyvolaná a "nepočítá se". Na tvém místě bych zkusila praktikovat symptotermální metodu, abys zjistila, jak tvoje tělo funguje, a pak případně nasadila bylinky na konkrétní problém. Jinak určitě nic nepokazis Fertipronou, ale na druhou stranu kontryhel umí pomocí, ale taky uškodit, když se nepoužívá správně.