(Ne)pozitivní ovulační test. Čím to může být?

Zodpovězené
18. črc 2022

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat.... Snažíme se o miminko, dělám si ovulační testy, jenže jsem brala měsíc antidepresiva Prosulpin 50 mg, ale měla jsem vedlejší účinek na hormon prolaktin - ten měsíc jsem měla ovulační testy se dvěmi čárkami velmi slabé, ale každý den. Menstruaci jsem nedostala, ale antidepresiva již neužívám víc jak měsíc a Dr. mi je vyměnila za Trittico prolong a Trittico ac, což by prý nemělo mít vliv na početí.

Během dnů, kdy měla být menstruace, jsem měla stejně menstruační bolesti. Teď mám zhruba týden a pár dní po tom, co jsem měla mít menstruaci a znovu mě bolí vaječníky, jako by měla být ovulace, ale opět každý den jen slabé čárky. Těhotná nejsem, těhu testy si taky dělám. Tak to nechápu...

Proč to tak je? Nebo jak to prosím řešit?

Máte zkušenost, že se to také někomu stalo?

Děkuji

Dobrý den,

ovulační test je jen jedním z ukazatelů možné ovulace, dalším je ultrazvuk - doporučuji navštívit gynekologa a podle UZ se s ním domluvit, zda-li ovulace nastala nebo ne.

Držím palce!

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz