Nereaguji na stimulaci. Je tento postup správný? Je šance, že další stimulace už bude úspěšnější?

Zodpovězené
24. bře 2022

Dobrý den, pane doktore,

po 3 letech snažení o dítě přirozenou cestou jsme se s přítelem, na doporučení mé gynekoložky, rozhodli navštívit CAR. Byla mi provedena laparoskopie+hysteroskopie. Odstranili mi srůsty po císařském řezu (r. 2008, plánovaný císařský řez, otěhotněla jsem spontánně - v té době s jiným přítelem), vaječníky mám oba, vejcovod jen levý (pravý nemám vlivem vrozené vady už od narození). Na pravý vaječník jde UTZ špatně vidět skrz dystopii pravé ledviny.

Dále nám dělali párovou genetiku. Přítel bez problémů, já Leidenská mutace heterozygot.
Přítel (28 let) má spermiogram výborný, já (38 let) AMH 0,9.

V tomto centru jsme ale nebyli spokojeni, proto jsme si vyžádali výsledky z genetiky + zprávu o mém zákroku LPS+HSK a přešli do jiného CARu, kde udělali znovu spermiogram - opět na výbornou, u mě AMH 2,8.

Zde proběhlo i naše 1. IVF :
2DC - 5DC Bemfola 150j, Fraxiparine 0,3
6DC kontrola UTZ - vaječníky nereagovaly
6DC - 8DC Pergoveris 225j, Fraxipatine 0,3
9DC kontrola UTZ - vaječníky stále nereagují, proto doktorka stimulaci stopla

Vzali mi krev na AMH, prý pro kontrolu, jelikož mi u nich v prosinci 2021 vyšlo 2,8 a půlroku předtím v jiném CARu 0,9. Mám tedy počkat na výsledky AMH, pak na další menstruaci, a pak začneme s novou stimulací.

Myslíte, že je tento postup správný?

Je šance, že další stimulace už bude úspěšnější?

Moc děkuji za odpověď.

Dobrý den,

nevím, jak pravidelný máte cyklus, ale podle mne byste reagovat na stimulaci měla.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz