Neúspěšné KETY. Je imunologie důležitá i pro uhnízdění darovaného embrya?

Zodpovězené
12. dub 2023

Dobrý den,

je mi 26 let, před 4 lety spontánní otěhotnění, v 10. tt zamlklý potrat. Mám za sebou 3 neúspěšné transfery - 2 KETY (vlastní vajíčka + DS) po PGT-A, 1 KET s darovaným embryem (genetika – nekvalitní vajíčka, partner – azoospermie). Vše v řízené stimulaci. Pravděpodobně nedochází ani k uhnízdění embrya. 3× IUI s DS v přirozeném cyklu-bez úspěchu. Cyklus pravidelný. Léčím se štítnou žlázou. Vyšetření genetika (nekvalitní vajíčka), hysteroskopie - bez nálezu. Imunologii nemám.

Je imunologie důležitá i pro uhnízdění darovaného embrya?

Máme poslední darované embryo z 2. cyklu IVF.

Nebo jsou potřeba ještě jiná vyšetření?

Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

omlouvám se, ale ve 26 letech používat darovaná vajíčka mi připadá velmi nestandardní, navíc, když jste spontánně otěhotněla. Imunologicke vyšetření po tolika neúspěšných transferech muže mít význam - ale celkově se necítím moc komfortně se způsobem Vaší léčby.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz