Nízké AMH a IVF. Jaký máte názor Vy na naši situaci?

Zodpovězené
4. bře 2024

Dobrý den,

máme za sebou 4 cykly ivf. Moje AMH bylo naposledy meřeno v létě 2023 a bylo 1,11. V roce 2022 naměřili 1,08 (jednotkou si nejsem jistá).
Na stimulaci většinou vaječníky reagují dobře a mám 5-7 folikulů na každé straně. Problém mám při odběru, kdy je většina folikulů prázdných. Nejvíc jsem po odběru měla 4 vajíčka (1. IVF 4, 2. IVF 3, 3. IVF 3, 4. IVF 4).

Při poslední stimulaci jsme zkoušeli double trigger s Ovitrelle a Decapeptylem, ale nebyla tam žádná změna. Můj Dr. má názor, že je nízký zisk očekávaný s touto hodnotou AMH.

Jaký na naši situaci máte názor Vy?

Opravdu nelze čekat lepší výsledek?

Děkuji

Dobrý den
Nevím kolik je Vám let a to je pro mě důležitější než hladina AMH která mi zase až tak katastrofická nepřipadá. Měla jste vždy krátký protokol? Jak dlouhý máte cyklus?
S pozdravem Šm

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz