Pozitivní PcT. Je opravdu nutné podstoupit rovnou IVF? IUI by nezabralo?

Zodpovězené
2. zář 2020

Zdravím, pane doktore,

mám dotaz. Před par měsíci jsme s partnerem navštívili CAR v Brně. Muž poodstoupil SPG, výsledek je 78%, což nám bylo řečeno, že je fajn. Mně byl doporučen pct a výsledek pozitivní s 0% živých spermií. Primář nám po tomto výsledku řekl, že jediná možnost je IVF, IUI vůbec nezmínil.

Je opravdu nutné podstoupit rovnou IVF? Myslíte, že IUI by nezabralo?

Cyklus mám pravidelný, je mi 35, z předchozího vztahu mám dvě děti 15 a 11 let.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

podle mne není nutno ihned použít metodu IVF.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz