Jak hradí pojišťovna IUI a IVF?

2. prosince 2014 
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda nemáte někdo informace, jak hradí pojišťovna IVF. Můj gynekolog mi dělal už 2 IUI - nevyšlo. Celkem mi je chce dělat 6x a pak, když to nevýjde tak mě pošle rovnou na zkumavku. (laparoskopii mi udělá po 3 IUI).
Nevíte, má vliv třeba, že když pojišťovna platí 6x IUI, že pak méně přispěje na IVF? Doteď mě to stojí jen povinných 30 Kč....ale nejsme zrovna moc "bohatí" - nemáme se špatně...ale jestli mají lítat 10tisíce..tak nevim nevim a vůbec nevím, kolik se to tak může pohybovat.
Moc děkuji za odpovědi.
28. kvě 2012 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, myslím, že teď hradí pojišťovna 4 pokusy, ale zavádí se pouze jedno embryo, ale nejsem si tím moc jistá. Jinak my máme za sebou 3x IVF a měli jsme doplatek v rozmezí od těch 23-25 tisíc na každý pokus. 4 IVFko jsme měli s dárkyní a tam jsme platili i s léky pro mě 93 tisíc. Měli jsme ještě 3x KET a tak jsme platili myslím okolo 6 tisíc za jeden KET. Pokud by tě ještě něco zajímalo, klidně piš do vzkazu
28. kvě 2012 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, já chodím do Jihlavy du sanusu a doktor mi udělá 2x IUI a pak nám doporučil IVF a mluvil o ceně 15000 - 20000. Záleží kam chodíš. Podle mě čím větší město tím dražší. Doktor říkal, že tak v Praze se to pochybuje kolem 100 000.
28. kvě 2012 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nás v Praze IVF proplácí pojišťovna, jenom pokud se nevejdeš do limitu co hradí pojišťovna tak si připlácíš já chodila do státního CARu k Apolináři a IVF a 3 KETy nás vyšly na 12000
28. kvě 2012 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Podle mě ZP přispívá na IVF furt stejně, ať máš za sebou 1 IUI nebo 6. Cena se odvíjí jak od ceníku v CARu,tak podle rozsahu zákroku.Já si to zjišťovla v Sanusu a bylo mi řečeno že v mém případě by nás to i s léky vyšlo kolem 20tis.,ale je to individuální.Jinak mi říkali,že pojišťovna hradí 50 tis. a zbytek si vlastně doplácíš.Ale já tam třeba na IUI doplácela 1000kč´a ty píšeš že ho máš zadarmo.Řekni si přímo v CARu,at ti to přibližně sčítnou .
28. kvě 2012 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, záleží na ceníku daného car. Ale myslím že nemá na ivf vliv počet iui. Já byla jednou na iui a platila jsem asi 5OO kč. A za první ivf +isci doplatek cca 22OOO kč a to jsme nemrazili. Některé cary mají na netu ceníky.Ale je to všude trochu jinak.
28. kvě 2012 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
POZOR!!!! VZP nám právě zamítla naše druhé IVF, protože už máme za sebou 5 IUI. Tvrdí nám, že od 1. dubna 2012 se jakékoliv umělé oplozené (IUI+IVF) počítá dohromady, a platí se jen 3 - 4 pokusy celkem. Budeme se s ní hádat, ale prosím všechny si dejte velký pozor. Je určitě lepší si levnější IUI zaplatit a nevyplácat si zdravotní pojištění, které se bude hodit na mnohem dražší IVF.
12. črc 2012 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojda, pojišťovna platí za rok 6x IUI, pokud by jsi šla po 7, musíš si to sama zaplatit což je asi 4500 Kč. Při IVF máš nárok na 3 hrazené pokusy (3 ETY) pokud si necháš zavést 2 emryjka a 4 pokusy (4 ETY) pokud si poprvé a podruhé necháš zavést jen jedno. Doplatky za injjekce a nadstandart si určuje každý car sám. A jak píše olouch tak jsem to taky slyšela. Ale ptala jsem se na to dr v úterý, protože máme za sebou 1IVF a bez úspěchu a teď chci zkusit IUI a on mi říkal, že pojišťovny v tom mají od dubna zmatek, že sami nevědí, ale že to pravda není. Oni vykazují pojišťovně úkony 3 kódama - jeden je IUI, druhý je IVF s 1 emryjem a třetí je IVF s dvouma embryjkama a podle toho oni jim to zaplatí.
12. črc 2012 v 19:37  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, přesně tak IVF proplácí pojišťovna..a není to vůbec závislé na tom kolik máš před sebou Iuiček . a jak píše petrufa86 platíš si při tom IVF to okolo, podle toho jaké máš injekce, a zde jde o metodu oplodnění navíc k tomu IVF - ICSI, PICSI atd..v každém caru jsou ty ceníky trošku jiné...
14. črc 2012 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, predam 2 balenia Decapeptylu (v 1 baleni 7injekcii), nove, nepouzite, udrziavane v chladnicke. Expiracia 01/2015, cena - po preplateni zdrav. poistovnou, resp. dohodou. Ak mate zaujem, piste do spravy.
2. pro 2014 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek