Předčasné ovariální selhání a autoimunitní hypothyreóza. Mohu jít na umělé oplodnění?

Zodpovězené
29. pro 2023

Dobrý den, pane doktore,

mám dvě zdravé děti z předchozího manželství. Obě děti byly počaty přirozeně hned první měsíc snažení. Nyní je mi 38 let a bylo mi diagnostikováno předčasné ovariální selhání. FSH mám nyní 90.

S nynějším partnerem bychom velice chtěli společně dítě, ale chtěli bychom vyzkoušet umělé oplodnění s darovaným vajíčkem.

Myslíte, že je to v mé situaci ještě možné?

Léčím se pouze pro autoimunitní hypothyreózu. Nyní užívám Euthyrox 75.

Děkuji za odpověď .

Dobrý den,

tak to je smůla, protože jste mladá, hladina FSH je ale vysoká a opravdu máte předčasné ovariální selhání, a pokud se rozhodnete pro léčbu darovanými vajíčky, tak bude šance otěhotnět velmi vysoká.

Držím palce.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz