Progesteron a krvácení. Je tento průběh normální?

Zodpovězené
2. zář 2021

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat. S přítelem se snažíme uz nějaký pátek o miminko. V červnu mi doktorka předepsala Clostilbegyt a následně Tamoxifen. Bohužel přišla alergická reakce a léky byly vysazeny. Při poslední kontrole nebyl folikul a doktorka mi předepsala progesteron, který jsem měla začít užívat 12. den cyklu po dobu 10 dní. Již po 3 tabletách jsem začala opravdu nepatrně špinit. Po 5 tabletách je již krvácení znatelné jako při přicházející menstruaci i s lehkým bolením břicha.

Je tento průběh normální?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

ne, není, progesteron Vám k ovulaci nepomůže, jen Vám může upravit cyklus. Proč krvácíte, opravdu nevím.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz