Salktosalpinx. Lze přirozeně otěhotnět?

Zodpovězené
9. bře 2020

Vážený pane doktore,

při vyšetření utz mi byl zjištěn Salktosalpinx. Vyšetření HSG kvůli tomuto nálezu nebylo vykonáno.

Lze i s touto diagnózou otěhotnět přirozeně?

A za jak dlouho se má opakovat spermiogram?

A muže ovlivnit výsledky spg probíhající zánět močových cest?

Děkuji mnohokrát za odpověď a přeji pěkný den.

Dobrý den,

moje odpovědi najdete níže:

1. Při vyšetření utz mi byl zjištěn Salktosalpinx. Vyšetření HSG kvůli tomuto nálezu nebylo vykonáno.
Odpověď: Měla byste absolvovat laparoskopii a zničený vejcovod by měl být odstraněn. Pokud je postižená jen jedna strana tak lze otěhotnět přirozeně

2. Lze i s touto diagnózou otěhotnět přirozeně?
Odpověď: Pokud jednostranný, tak ano.

3. A za jak dlouho se má opakovat spermiogram?
Odpověď: Za 3 měsíce.

4. A může ovlivnit výsledky spg probíhající zánět močových cest?
Odpověď: Ano

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz