IVF x přirozeně?

600den994
4. pro 2018

Jdu za zkušenými pro radu...od září skoro po 2 letém snažení jsme začali navštěvovat CAR v Praze v FN Motol...dr. Uhrová.První konzultace proběhla s doporučením spermiogramu,imunologie,genetiky a HSG. Hormonální profil byl proveden letos v únoru se závěrem,nízka hladina progesteronu,ale přesto nasadila obvodní gynekoložka Clostilbegyt na 3 měsíce,bez úspěchu.Proto naše cesta směřovala na vyšší pracoviště. V březnu jsme ještě absolvovali spermiogram se závěrem normospermie a každý výsledek chválil.V září u CAR Motol byl předepsán Ovitrel injekce,odjezd na dovolenou a Gynprodyl (Utrogestan) kvůli sníženému progesteronu.Clostilbegyt jsem prý užívala zbytečně.Po návratu z dovolené jsme absolvovali další spermiogram včetně odběrů krve v Imunii se závěrem teratospermie - u 38% spermií porucha akrosomální reakce (norma do 30%) a u mě zjištěna pozitivita protilátek proti spermiím s významným zvýšením NK buněk - 19%.Genetika v pořádku.HSG se závěrem oboustranně průchodné vejcovody.AMH 2,0 (je mi 31 let).Na konzultaci minulý týden v CAR se všemi výsledky jednoznačně řečeno IVF - nízká hladina AMH (takovou prý mají ženy před 40.věkem života), alergie na sperma,zvýšené NK buňky jsou jasnými zabíječi a špatný spermiogram.Na imunologii mi byl doporučen Metypred 4mg denně což je prý homeopatická dávka na dobu 3 měsíců při pokusu přirozenou cestou...šli byste dle doporučení CAR hned do IVF nebo se pokusili ještě 3 měsíce přirozeně.doporučen Metypred v nejnižší

xxx3d
4. pro 2018

@600den994 ahoj,
šla bych do IVF, z vlastní zkušenosti. Je ti mnohem míň než mně, můžeš mít klidně i víc než jedno dítě, tak bych "neztrácela" čas přirozeným způsobem, nakonec tím přirozeným to klidně může vyjít při druhém mimi. 🙂

600den994
autor
4. pro 2018

@xxx3d dekuji za reakci.Ty jsi podstoupila tez IVF?Na kolikaty pokus se zadarilo?

andys
4. pro 2018

3 mesice nejsou dlouha doba, tak proc nezkusit... ale myslim, ze se vam ivf nevyhne. Btw: AMH 2.0 neni sice uplne super-dupr, ale prave ze neni ani spatny. Ja jsem s tim otehotnela (v 36 letech jsem mela 2.3), to opravdu neni problem

xxx3d
4. pro 2018

@600den994 no na poprvé, jenže mně v tý době bylo 43... takže...

marketa1218
4. pro 2018

@600den994 Ahoj mně je 30 a také se tak přibližně dva roky snažíme o miminko, zatím jsem stále v péči mého gynekologa. První manželovo spermio nebylo nic moc, ale lékař doporučil vitamíny, po kterých se dostal na normu. U mě prokázána ovulace, hormonální profil také v pořádku. V lednu mám jít na laparoskopii kvůli průchodnosti vejcovodů, po laparce se tomu nechává ještě tři měsíce zda se to povede přirozeně. Když ani potom ne, tak už CAR. Pokud to jinak nepůjde, tak ano, kvůli miminku do toho půjdu. Ale zkoušíme přirozeně, takže za mě bych zkusila ještě přirozeně. Já IVF beru už jako opravdu poslední možnost. Ale je to samozřejmě tvoje rozhodnutí🙂 My vlastně zatím pořád nevíme, kde je ten zakopaný pes.

kejt29
4. pro 2018

My zacali navstevovat CAR kdyz mi bylo 30 a zadarilo se az po vic nez dvou letech. A to byl problem jen ve spermiogramu. Takze bych uz necekala. Ono to cele je beh na dlouhou trat a cim vic casu bude tim lip. Drzim palce

600den994
autor
4. pro 2018

@xxx3d tak to jsi mela velke stesti a detatko je v poradku?Nam doporucili IVF s ICSI...

lucik253
4. pro 2018

Ahojky, snazili jsme se 2roky a nic ☹️ Letos v srpnu jsme sli do Car. A zaclo IVF.
Bohuzel v rijnu to nevyslo 😢
23.11.jsem podstoupila KET a ted v patek na krev.
Bojim se vic nez poprve 😢😢😢😢😢

xxx3d
4. pro 2018

@600den994 ano, štěstí jsem měla celkově, hlavně i na doktorku, malej je v pořádku, porod přirozenej, v pořádku, všechno príma 🙂 jen prostě jsem čekala příliš dlouho a tak budu mít jen jednoho cipíska.

600den994
autor
4. pro 2018

@marketa1218 me taky doporucila obvodni laparoskopii,ale ja radsi zvolila konzultaci v CAR nez aby do me rezali...co zkusit jeste imunologii nez do tebe riznou?Ja prave nejsem ivf tez naklonena...ale mudr nas odpalkovala s tim jedina cesta ivf,dnes jsem ji volala a nemela na me cas,mam se objednat...vse tak trva

600den994
autor
4. pro 2018

@xxx3d i jeden cipisek pro stastny zivot staci❤

600den994
autor
4. pro 2018

@lucik253 ahoj,musi to byt strasne...ja uz mam ted strach do toho jit...spousta otazek,zadna jista odpoved...zazivat zklamani...musis,musime verit,ze to vyjde❤

600den994
autor
4. pro 2018

@andys a otehotnela jsi prirozene?

xxx3d
4. pro 2018

@600den994 ovšem, stačí. Vyznělo to asi blbě, já jen, že kdybych tehdy věděla to, co dnes, tak bych tak neotálela dlouho.

marketa1218
4. pro 2018

@600den994 No i přesto, že se mi do té laparoskopie dvakrát nechce, tak půjdu. A půjdu dřív než právě až někde v CAR, moje známá šla právě raději nejprve do CAR, kde teda šla na IVF a teprve potom, když se jim to nepovedlo, tak je napadlo udělat jí tu laparoskopii. Ono by mě to neminulo tak jak tak a já zase raději než se cpát nějakými hormony, zvolím nejprve tohle. Za mě má můj doktor postup dobrý, nebo alespoň já to takto vnímám dobře no. Každopádně nám fakt přeji hodně štěstí, je to náročný...

lucik253
4. pro 2018

@600den994 Nevim co to semnou udela jestli to zas nevyjde ☹️ Chtela bych uz dobrou zpravu a hezci Vanoce

600den994
autor
4. pro 2018

@kejt29 ahoj,dekuji za nazor.Cas to je to co nas dohani...

jednaholkaa
4. pro 2018

Jestli jak pises nejsi uplne priznivcem IVf a je ti 31 tak bych jeste zkousela prirozene asi. Myslim, ze cas jeste mas. AMH taky neni uplne spatne.. Myslim tak 1 a mensi uz je fakt spis na to IVF, ale 2 je podle me jeste ok. Ja mela 2,5 a otehotnela jsem ve 37 letech prirozene (prvni dite). Je spousta jinych veci cim se to da podporit. Ta alergie na sperma nevim, ale spermiogram se da doplnky stravy a zivotni stylem dost vylepsit. Predpokladam, u fyzioterapeuta si byla? Kostrc srovnanou mas? To byli jedny z prvnich vecich kterymi jsem zacla ja.. Napred bych vycerpala vsechny tyto moznosti. Cas jeste mate 🙂

kejt29
4. pro 2018

@600den994 ono pokud chces pak vice deti je to fakt lepsi. Nemusis to pak honit jako my 😂

@lucik253 ver, ze to driv nebo pozdeji vyjde. Pro deti vydrzime hodne a pak nam to vynahradi 😉

600den994
autor
4. pro 2018

@marketa1218 u kazde je to jine...u nas v CAR o laparce nepadlo ani slovo,ale pokuf by bylo potreba,sla bych na ni tez...ted vim,ze je problem v nas obou,alergie a spatne spermie...a je dobre,ze svemu dr veris,to je dalsi uspesny krok

lennus
4. pro 2018

@600den994 Jestli můžu doporučit, zkus lázně, než půjdete na IVF, krásně tak tělo připraví, lékaři na lázně bohužel neupozorňují, já si je musela vyběhat, měla jsem jiný problém, otěhotnění bez problémů, ale nedařilo se mi miminko donosit - první porod 33+1, druhé zamlklé těhotenství v 11.t. a předloni předčasný porod ve 23.t., kdy jsme o malého přišli. Letos se nám narodilo první donošené miminko dva dny před termínem, v lázních jsem byla květen/červen, otěhotněla jsem někdy na přelomu července/srpna a vím i o jiných holkách z lázní, co otěhotněly po nich, přestože se dlouho nedařilo, může to pak i pomoct před nástupem na IVF. Je tady na lázně diskuze, Frantovky mají dlouholetou tradici v léčbě neplodnosti, napsala jsem na to téma dva články tady na MK, klidně mrkni a kdybych mohla nějak pomoct či poradit, ozvi se. A jak píše jednaholkaa, doporučuju i zajít na fyzio kvůli kostrči, může brzdit otěhotnění, já před prvním dítětem, tam se to povedlo po roce, cvičila Mojžíšovou, teď jsem docházela i na TČM k jedné paní, co se specializuje na gynekol. potíže, je možné tu snahu podpořit i jinými způsoby, psychika hraje velkou roli Držím palce!

600den994
autor
4. pro 2018

@lucik253 vim jak se citis :-* sice jsem nezazila tp co ty.Kazdy mi rika at jsem v pohode,ze ani kdyz zavedou zlate vejce,tak se to nepovede,ale jak na to nemyslet?Nabidli ti psychologickou podporu?

lennus
4. pro 2018

@lucik253 Co zkusit taky lázně? Píšu o nich výše, pojišťovna ti je uhradí - chodí se kvůli neschopnosti otěhotnět, donosti dítě - můj problém a po třech potratech, i moje kamarádka po lázních a třech potratech otěhotněla.

600den994
autor
4. pro 2018

@lennus dekuji,podivam se.Miminko moc chceme,ale zacit tim nejjednodussim zpusobem a ne hned neprirozene ivf...oplodneni mimo telo nekde na misce, do vajicka pichane injekce,spousty hormonu,nezadouci ucinky...tohle ve mne vse je...za penize si mas kupovat veci a ne detatko preci...

lennus
4. pro 2018

@600den994 Já ti naprosto rozumím, když se poprvé blížil rok, kdy se nedařilo, bylo mi skoro 30 bez měsíce, taky jsem necítila, že chci jít touto cestou, i když vím, že je to řešení a tvrdím, ne vždycky ta jednodušší cesta je ta správná, i proto jsem se třeba rozhodla zkusit po císaři přirozeně porodit, dopadlo to výborně, i když rizika po sekci minor jsou trochu větší, ale byla jsem v péči výborných lékařů, kdyby se něco nevyvíjelo tak, jak má.
Kdybys chtěla, klidně mi napiš, dělala jsem toho fakt dost, jak poprvé - homeopatie, bylinky, to cvičení Mojžíšové, tak teď, abych miminko donosila, já hodně věřím v psychosomatiku, zajímavá je kniha Nemoc jako řeč ženské duše.
Pokud to tak necítíš, opravdu zkus jinou cestu, na IVF můžeš klidně později, kdyby ti bylo po 35, tak už je to jiné. Není ani špatné si tělo hezky připravit na tu jeho cestu na svět. Jako maminka dvou dětí tvrdím, že zkusit se má všechno, i IVF je cestou a kdybych byla zoufalá, zkusila bych to (moje kamarádka, dost přírodně zaměřená zkoušela vše možné i nemožné, nakonec do IVF šli, po sedmi letech se dočkali po prvním pokusu, ale absolvovali nějaký detox s partnerem a prý i díky tomu, se povedlo hned), ale četla jsem i o ženách, kterým IVF dost rozhodilo zdraví, je to vysoká dávka hormonů, takže je fajn, aby žena znala i negativa, o kterých se dnes moc nemluví.
Ty lázně zvaž, byly to úžasné tři týdny v mému životě, je to balzám na duši.

lucik253
4. pro 2018

@lennus No jestli to nevyjde,tak se v Caru zeptam jestli by pomohlo. A co se v laznich podstupuje?

marketa1218
4. pro 2018

@600den994 Držím palečky, já od příštího týdne začínám na fyzio. cvičit Mojžíšovou a laparo. se asi také nebráním, pokud se najde problém někde další, tak CAR je jako poslední možnost. To zvládneme..

600den994
autor
4. pro 2018

@lennus uplne jsi me s tim ted dostala...lazne me nenapadli...jen je otazka,zda by pomohli i v pripade me alergie...ale to je ve hvezdach...

hermij
4. pro 2018

@600den994 Podle toho, jak vnímám Váš příspěvek, tak sama cítíte že na IVF ještě neuzrál čas. Co koukám na výsledky, tak až na tu imunologii je to všechno OK. Absolutně nechápu nasazení Clostilbegytu... Ten v tomto případě nadělal víc paseky, než užitku :( Mé doporučení - muži: Sarapis pro muže z lékárny nebo jiné doplňky, třeba Selzink. Vám: Sarapis Plus+ (ne Sarapis Mensis ani Soja, Plus+ má TOP složení), příp. jinak doplňovat vitaminy C, B, E, selen. Kdybyste byla alergická na včelí produkty, tak ty vitaminy + selen + pupalku. Ale ten sarapis nahrazuje tohle všechno. Podporuje fyziologickou ovulaci, zdravý cyklus, růst děložní sliznice i následnou činnost progesteronu, který je podstatný pro uhnízdění a udržení těhotenství.
Nemám z praxe zkušenost s tou imunologií... možná by mohl zafungovat "časovaný styk" směřovaný k ovulaci, ale tím se pak pár moc stresuje... nicméně bylo by dobré odsledovat si, kdy se v cyklu ovulace objevuje a zda je dostatečně dlouhá luteální fáze. Ovu by měl být 12-16 dní před menstruací, pokud je to kratší doba, tak je příliš krátká LF k uhnízdění. K prodloužení pomůže ten Sarapis Plus+ nebo vit. B6.

600den994
autor
4. pro 2018

@hermij selzink partner uziva,ja beru kazdy cyklus gynprodyl kvuli progesteronu ale nedelal mi dobre tak mi napsala duphaston od pristiho cyklu...ano v podvedomi ivf nechci,protoze to je neprirozene,neprozkoumane,ale bojim se,ze mame malo casu...dnes me odpalkovala se slovy,ze moje amh je na hranici prechodu a ze se muzeme snazit dalsich 5 let treba a at se objednam do poradny a neotravuji...casovany styk byl v dobe uzivani clostiku,stres to byl...clostil byl blbost,to uz vim,ale verila jsem,ze mi pomuze...myslite,ze spermio neni spatne?Ona rikala,ze jak je porucha akrozomu tak se spermie neprokouse do vajicka...