Scratching endometria. Jaký na to máte názor (pro a proti)?

Zodpovězené
19. pro 2020

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat na názor scratching endometria, pro a proti.

Jsem po 2. IVF a neúspěšném ET (14 dní od vkladu a 5. den cyklu). 18. den cyklu mám konzultaci u lékařky na následný KET. Vyšetření mám jen to základní spermio a hormonální profil.

Děkuji za radu.

S pozdravem

Lucie

Dobrý den,

můj názor je spíše negativní, používat se má jen u prokázaného imunologického faktoru, úspěšnost vždy záleží hlavně na kvalitě embryí a sliznice, takže určitě to není postup první volby.
Moc držím palce.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz