Jaký CAR v Ostravě vybrat? Který je nejlepší?

verca_0
26. črc 2020

Ahojky všem, můžete mi někdo poradit, do jakého CARu v Ostravě jít? Nečetla jsem si moc dobre diskuze třeba na Gyncentrum, ale nic moc ani na ostatní.. budu rada za každou pomoc, nechci přijít někde, kde se budeme cítit nepříjemné a nebo z nás budou tahat jen peníze, což mi podle recenzi přijde snad všude :D nikdy jsme tam nebyli, snažíme se rok a půl a máme za sebou jen vyšetření u gynekologa, hormonální profil a manžel spermio a všechno v pořádku.. takže by jsme chtěli přejít časem do CARu kde nás proklepnou jestli nechci chyba někde jinde.. jsme mladí, nechceme zatím žádné IvF, pokud by teda nebyl nějaký vážný důvod, což si myslím ze ne.. jen proste vyšetření z krve, možná na protilátky proti spermiim, to mi říkal i gynekolog, ze by mohl být klidně problém, no uvidíme, jen bych potřebovala poradit od zkušenějších jaký Car je nejlepší v Ostravě, dekuju moc ☺️

kelerub
Autor odpověď smazal
Zobraz
verca_0
autor
26. črc 2020

@kelerub dekuju moc za odpověď 🙂 přes půl milionu ? To je šílené , ale co by člověk pro to neudělal ☺️

meganx
26. črc 2020

My se taky rozhodovali, zda Ova nebo Olomouc. Vyhrál Olomouc Ivf Clinic. Tam z nas peníze netahali. Ani inseminaci nám neudělali. Že je to zbytecne.

verca_0
autor
26. črc 2020

@meganx nojo ale jezdit do Olomouce pak na každou kontrolu nebo tak😣

knoesell
26. črc 2020

@verca_0 za nás mohu doporučit Reprofit v Ostravě, chodili jsme i do Gyncentra a utekli od tama, hrůza a děs, pro nás velmi nepříjemné a neprofesionální prostředí. Po 4 IUI jsme přešli do Reprofitu a úplně jiný přístup, cenově ne o moc dražší. Chodila jsem k Mudr. Vránovi, nikdy nás do ničeho nenutil, vždy vysvětlil a nabídl více možností. Nakonec jsme absolvovali 2 cykly IVF a hned první KET jsem otěhotněla, teď máme pár týdnů do porodu. 😊

verca_0
autor
26. črc 2020

@knoesell na Reprofit jsem se koukala a ten se mi teda taky zamlouvá nejvíce 🙂 a mužů se zeptat jak to je ? Platí se každé vyšetření a zákrok a třeba i když vam vezmou krev na nějaký rozbor nebo spermiogram ? Netusim jak to funguje , tak at vím na co máme být připraveni , a jestli je výhodnější když to budeme řešit přes mého gynekologa a ten nám dá nějaké doporučení ☺️ Dekuju

meganx
26. črc 2020

@verca_0 je to po dálnici, takže k pohode. S manzelovou jízdou jsme tam byli za 40 minut 😁 je tam hlavně Dr.Macháč, což je špička 🙂

verca_0
autor
26. črc 2020

@meganx no ale jak to funguje když třeba řešíte jen stimulaci plus plánovanou souloz ze začátku a musí se chodit na folikulometrii a potom třeba iui a taky se chodí před tím nejspíš na kontroly , asi když jdete do IVF tak vam daji jen hormony a pak jedete na ten zákrok ale takhle kfyz se teprve zjišťuje co a jak a zkouší se.. omlouvám se, ale nemám s tím vůbec zkušenosti, takže si to neumím představit jak to funguje 😀

knoesell
26. črc 2020

@verca_0 gynekolog vás nemůže přes pojišťovnu poslat na taková vyšetření jako CAR, klasické vyšetření jsme neplatili, byla jsem i v nemocnici na diagnostickou laparoskopii a hysteroskopii a vše bylo na pojišťovnu. U nás ani nebyl zjištěný žádný problém a mudr nechal právě z tohoto důvodu udělat mnoho vyšetření než jsme přešli k IVF. A to bylo jediné co jsme platili.

knoesell
26. črc 2020

@verca_0 přesně jak píšete, v dobrém CAR vám nechají udělat mnoho testů, IVF by mělo být poslední možností, ale je to hodně individuální, u nás jelikož nebyl zjištěný problém tak to trvalo 2 roky, než se přešlo k IVF

meganx
26. črc 2020

@verca_0 my meli jen plánovanou souloz, i 2x kontrola během cyklu a stalo to za to 🙂

verca_0
autor
26. črc 2020

@knoesell achjo to je šílené , takova doba 😟

verca_0
autor
26. črc 2020

@meganx aha tak to je super, ze vam to vyšlo hned takhle, takže jste byla stimulovala hormonama a jen řekli , kdy se mate snažit ? Nám se popravdě moc nechce ještě do CARu.. snažíme se rok a půl, s gynekologem už jsem to řešila, 3 cykly clostik, ale nezadarilo se , HP taky v pořádku a spermio taky, asi tomu necháme ještě čas a uvidíme, pořad doufáme , ze se to povede přirozené bez doktoru, ale člověk pořad jen čeká a po několika letech stejně musí jít a zjisti, ze se někde problém a kdyby to začal řešit dříve, tak už by třeba bylo mimco ☺️

zizkmi
26. črc 2020

@verca_0 ahoj, my chodili do Eurofertilu a jeden mrnous ma 2 roky, druheho cekam v unoru 🙂Za me super. Je jedno jaky CAR si vyberes, dulezite je, aby ses tam citila dobre. Musis si s lekarem rozumet. Kamaradka se v Olomouci u Dr. Machce citila docela spatne. Pokazde byla u jineho lekare, sestry ji vyvolavaly jako kravy na pastve, tezko rict. Je to vazne hodne o pocitu, protoze vsechny CARy musi postupovat stejne.

meganx
26. črc 2020

@verca_0 měla jsem pouze ovitrelle. Chtěla jsem inseminaci, ale řekli, že je to zbytečné.
Poprvé jsme byli u Macháče a strašný sympatak 🙂 pak jsme chodili k paní Koutné a taky je moc milá a hodna 🙂

verca_0
autor
26. črc 2020

@zizkmi tak to asi fakt záleží na tom pocitu no, někdo se cítí fajn tam a někdo zase tam ☺️ A vy mate deticky z IvF?

verca_0
autor
26. črc 2020

@meganx tak to je fakt fajn, u nás je taky všechno v pohodě , tak nevím proč to nejde, možná tomu stačí někdy jen pomoct tím sledováním ovulace ultrazvukem a dobrým nacasovanim, testy nemusí být přesně jak jsem se já přesvědčila tento měsíc

zizkmi
26. črc 2020

@verca_0 ano🙂

knoesell
27. črc 2020

@verca_0 dlouho to trvalo, protože jsme pořád doufali, že když nám nic není, tak se to povede bez IVF, bohužel nepovedlo. Ale i tak jsme šťastní, že se povedl hned první transfer, vědět to, tak asi tak dlouho nečekáme. I tak držím palce, objednejte se do CAR, které se vám líbí a sami poznáte, kde se cítíte příjemně, změnit to můžete vždycky.