Srdeční akce. Může být ještě vše v pořádku?

Zodpovězené
19. kvě 2021

Dobrý den, pane doktore,

jsem po ketu a kvůli zakrvácení z důvodu hematomu jsem navštívila svého gynekologa v pondělí. Pan doktor naměřil 47 mm embryjko, což odpovídalo 6+1 a viděl srdeční akci. V pátek jsem jela na utz do CAR a paní doktorce utz vyhodnotil jako 6+0 a srdeční akce vidět nebyla.

Chápu, že dva různé ultrazvuky můžou vyhodnotit různá stáří embrya obzvláště takhle na začátku, ale je možnost, že může být vše ještě v pořádku když nebyla patrná srdeční akce?

Mockrát za vše děkuji.

Dobrý den,

pokud jednou akce srdeční na ultrazvuku je, tak musí být i v následujících dnech.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz