Stále se nedaří. Jaké další jiné vyšetření mohu na klinice požadovat, aby se našel důvod nezdaru?

Zodpovězené
30. led 2024

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat. Docházím na jednu nejmenovanou kliniku a zatím transfery neúspěšné. Máme darovaá vajíčka a jediné vyšetření, které mám, je imunologie. Štítnou žlázu mám také v pořadku. Genetika u mě dělána nebyla. Podle kliniky není důvod.

Moje otázka zní: Jaké další jiné vyšetření mohu na klinice požadovat, aby se popřípadě našel ten důvod nezdaru?

jsem z toho zoufalá. Věděla jsem, že cesta k miminku bude náročná a zázrak se na počkání udělat nedá, ale přeci není možné, abych po každém transferu o to přišla vždycky kolem toho 4. tt- 6. tt jen tak i přes veškeré hormony, které užívám jako je progesteron besins, agolutin, estrofem. Podotýkám, že embrya jsme měli vyšetřena a ze 4 embryí zůstaly jen 2 zdravé, protože u 2 zbývajících se projevil DS.

Děkuji Vám mockrát za odpověď.

Dobrý den,

léčba darovanými vajíčky patři k nejúspěšnějším léčbám v asistované reprodukci,* takže šance na úspěch je pořád vysoká. Osobně bych se zaměřil na dělohu.

Jen tak po emailu nejsem schopen zjistit, co se děje. Genetiku opravdu nepotřebujete.

Držím palce.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz