Utrogestan-vysazení a znovu Clostilbegyt. Mohu opět Clostilbegyt užívat?

Zodpovězené
13. čer 2022

Dobrý den, pane doktore,

chtěla bych se zeptat na Vaši radu. Začala jsem užívat první cyklus Clostilbegyt. Posílala jsem Vám svůj hormonalni profil. Řekl jste, že mám vysoké AMH a tím pravděpodobně i pcos. Doporučil jste mi uživat Clostilbegyt, tak jsem ho tedy začala brát. Menstruaci po roce jsem dostala od vysazení Urtogestanu 20.5. 2022. ...3. DC jsem nasadila Clostilbegyt a brala ho 7 DC... Jenomže jsem 19. DC nasadila Utrogestan, abych dostala MS. Brala jsem ho do 22. DC.. Vysadila jsem ho bez porady s lékařem... Důvod vysazení snad ani psát nebudu..

A dnes 24. DC. Jsem začala slabě krvácet 🤦‍♀. Vím, pokazila jsem si první cyklus s Clostíkem.

Jen bych se chtěla zeptat, zda mohu opět užívat Clostík?

Mám ho jen na 2 cykly. Nebo už nenasazovat?

Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

ano, můžete a Utrogestan již nenasazujte.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz