Vyvolání ovulace. Má tato metoda v našem případě význam a mohla by pomoci?

Zodpovězené
7. led 2021

Dobrý den,

podle základních testů (spermiogram, hormony, UTZ - průchodnost vaječníků doktor neřešil, protože prý dítě přirozeně už jedno mám a tedy netřeba) jsme s manželem v pořádku, doktor mi doporučil, abych došla na folikulometrii a následně mi nějak vyvolaly ve správném čase ovulaci injekcí (nějakými hormony?).
Mně ale ovulace podle všeho až na výjimky (stres, zdravotní komplikace ..) chodí normálně každý měsíc, jen mám nepravidelný cyklus od 26-35 dní, styk máme pravidelný, tak co 2, max. 3 dny.

Tak by mě zajímalo, jestli podle Vás má tato metoda v našem případě nějaký význam a mohla by dopomoci k otěhotnění.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

myslím, že ne.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz