Ovulace si dělá, co chce?

alenkara
5. kvě 2017

Ahoj holky 🙂,

rok a půl se snažíme o miminko, zatím všechny testy (HP, gentika, spermiogram, pohlavní choroby, alergie...) dopadly na výbornou, takže mě čeká vyšetření průchodnosti, a pokud bude vše OK, tak jsem vážně "jen" na hlavu...

Ale: tento měsíc mi doktorka píchla Ovitrelle injekci na vyvolání ovu (byla jsem opakovaně třetí měsíc po sobě na ultrazvuku, tentokrát 10. den cyklu a POPRVÉ doktorka řekla, že folikuly vypadají skvěle a jsou "na spadnutí" - v ostatních měsících jsme to prošvihli a už bylo po ovu)...

Cykly ale mám pravidelně co 28 dnů, tak jakto, že mám ovulaci tak brzy? Je to normální?

Jinak už jsem trochu rezignovala... když to nepůjde, pomůžeme tomu uměle, svět se nezblázní a stojí to za to! S manželem jsme kvůli tomu měli dlouhodobou krizi, ale musím zaťukat: poslední dva měsíce nás to naopak spojilo, cítím tak zvláštní pouto, jako ještě dosud ne... ❤

vanea
5. kvě 2017

@alenkara Ahoj, tak ovulace běžně bývá okolo 14dc, jestli máš folíky na spadnutí, tak ji budeš mít tak 11-12dc, to není zas tak brzy ;) podle mně to je docela běžné, já měla cyklus taky 28 dní a ovulku jsem mívala až 18dc, což je zase "pozdě"🙂 prostě je to individuální =) budu držet palce!