Žádné vajíčko při IVF. Máme ještě šanci na těhotenství z vlastních vajíček?

Zodpovězené
6. črc 2023

Dobrý den, pane doktore,

mám za sebou naše 1.IVF. Stimulovala jsem Pergoverisem 225j, a pak ještě Cetrotide. Měla jsem 1 folikul a ten byl prázdný. Rostl hodně rychle, ostatní folikuly byly prý malinké. Mám amh 0.24, fsh 8,3 a je mi 32 let. Manžel má spermiogram v pořádku.

Kazdý měsíc se mi vytvoří dominantní folikul, ale často nepraskne a je z něj bolestivá cysta. V druhé polovině cyklu pak už tuším, že tam je, protože mě trápí bolesti vaječníku a nadýmání. Pokaždé však odejde s MS.

Ještě jsme jednou zkoušeli plánovaný styk s Clostilbegytem. Vytvořily se mi 3 folikuly, ale jeden byl nepravidelný, což byla cysta, která nepraskla ani po aplikaci Ovitrelle.

Je možné i přesto ze mě dostat kvalitní vajíčka?

Nedokážu se smířit s darovanými.
Moc děkuji za odpověď.

Dobrý den,

zdá se, že máte velmi nízkou ovariální rezervu a nejdůležitější bude, kolik je Vám let.
Na darovaná vajíčka to podle mě není. Dejte vědět Váš věk, prosím.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz