Zdvojená děloha. Bylo by vůbec v mém případě IVF řešením?

Zodpovězené
20. lis 2022

Dobrý den, pane doktore,

ráda bych se vás zeptala, jestli máte nějakou zkušenost s pacientkami se zdvojenou dělohou. Mám uterus duplex, 2 čípky, poševní přepážka mi byla odoperována před 11 lety, je mi 31 let.

Se snoubencem se už delší dobu snažíme o dítě a nedaří se nám, zatím jsem neměla ještě ani pozitivní těhotenský test. V dalším menstruačním cyklu mám s paní doktorkou domluvený HP a snoubenec půjde na spermiogram. Začínám propadat skepsi.

Bylo by vůbec v mém případě IVF řešením?

Ještě dodám, že dělohy jsou prý dle ultrazvuku stejně velké.

Moc děkuji za odpověď a přeji krásný den.

Kateřina

Dobrý den,

já bych to tak černě neviděl, počkejte na výsledky a uvidíte. Jste mladá a uterus duplicity není příčinou neplodnosti.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz