PCO - laparoskopie jako první řešení?

alice07
20. dub 2016

Ahoj, holky...je mi 28let, o PCO vím přes rok, nyní se krátce snažíme o mimčo. Cyklus mám delší, ms chodí, ale podle testů bez ovulace. Druhý měsíc beru Inofolic, piju kontryhel, BMI mám v normě. Byla jsem teď na Utz a dr. zamítl hormony, prý při PCO na obou vaječnících je to běh na dlouhou trať a chce mě rovnou poslat na laparku. Hormonální profil ani jiné vyšetření mi nedělal, manžel jde na spermiogram. A pak se rozhodne. Jsem z toho trochu v šoku, protože jsem myslela, že laparka je poslední řešení před ivf...Měla jste to některá podobně?

zrofka
21. dub 2016

Ahojky, tak že mám PCO jsem zjistila před cca 14dny. Dr mi řekla,že by bylo dobré koupit ten Inofolic (ten zatím nemam, protože se chystám na jedno vyšetření,kde nesmím být těhu). čekám na MS a jdu na odběr na hormonální profil..O laparce neřekla ani slovo .. jinak mi je 27 😉

alice07
autor
21. dub 2016

@zrofka já beru inofolic 2 měsíce a ovulace zatím nic. Prý taky záleží v jakém rozsahu PCO máš, kdybych měla jen na jednom vaječníku, tak by to asi bylo lepší...řekl, že s laparkou je pak šance vysoká a je to rychlejší než čekat jestli se mi někdy ovu rozběhne nebo ne...

anetka1701
21. dub 2016

PCO mám co si pamatuju. Brala jsem normálně hormony (Clostil) na ovulaci, ta naběhla, ale nic. Ptala jsem se doktora v Pronatalu kam chodím na tu laparku a on řekl, že ten drilling je přežitek a že už se to nedělá... Prej diagnostická laparka klidně, ale drilling rozhodně zamítl...

maji01
21. dub 2016

@alice07 ahoj, me poslal doktor na laparku a hysteroskopii pri jednom.urcite to neni posledni reseni. Me rekl doktor ze aspon se bude vedet co v brichu je a co ne a pak se.bude lip resit tehotenstvi.

alice07
autor
21. dub 2016

@anetka1701 no vidíš a mě zase doktor řekl pravý opak...já jsem původně chtěla, aby mi nasadil hormony, ale on řekl, že to nepomůže, že to je běh na dlouhou trať a mohou se udělat další cysty...drilling je prý sice tradiční metoda, ale že funguje. Už jsem slyšela tolik názorů pro a tolik proti, že fakt nevím komu věřit...
@maji01 mě právě ale jiné řešení nenabídl, tak nevím...mě ta operace nevadí, klidně na ní půjdu, obzvlášť pokud by pomohla, ale je zároveň tolik názorů proti, že je to těžké...

serenna30
21. dub 2016

@alice07 ja bych se do laparky nehnala. Snazite se kratce a přeci jen jde o operaci. Nejlepsi by bylo meřit bazalni teplotu, aspon 3 mesice, ta ti opravdu řekne jestli ovulujes nebo ne. Ovulacni testy muzou byt dost nepresne, vim o čem mluvim😉 Zkus bylinky, me pomohl femigard a inofolic. Otehotnela jsem po roce a pul, i s touto diagnozou, ale ja mela slabši formu, tzn. ovulace byla pozde, klidne až 20 DC, ale byla. Moc držim palce!

alice07
autor
21. dub 2016

@serenna30 Děkuju 😉 Já si teplotu měřím od prosince+dělám testy. Vím, že ovulaci nemám:( Ani teď na utz nebylo vidět, že by se něco dělo. Asi nemám slabší formu pco. Od srpna jsem zkusila Jeřáb ptačí, Macu, 2x očistu pomocí Chlorelly a zeleného ječmene, piju kontryhel, 2 měsíce beru Inofolic...Cyklus se mi trochu upravil, ale to je asi tak vše. Na jednu stranu si říkám, že je na laparku brzo, ale na druhou stranu mi doktor řekl, že to bez ní půjde těžko...

serenna30
21. dub 2016

@alice07 nech si nabrat hp a počkej na spermio. Treba se vajecniky musi jen "nakopnout"

alice07
autor
21. dub 2016

@serenna30 kéž by 🙂 hp si nechám udělat, nechci jít případně do operace a pak zjistit, že byl problém třeba ještě někde jinde...