IUI po 39 věku ženy

jadviga
24. bře 2019

Ahoj, chci se zeptat jestli některa podstoupila IUI v pozdejším věku. Jedno dítě mám, 10let, přirozeně. Teď mám nového (mladšího) přítele a chtěli bychom mimčo, snažíme se 8 měsíců a nic ( pití kontryhelu, Inofolic, vitamíny jsem zkoušela) hormonalni profil v pořádku,jeho spermiogram výborný. V Heliosu nám bylo doporučeno IVF, díky mému věku. Jen bych chtěla ještě zkusit levnější variantu. Má někdo zkušenost? Děkuji

adelyi
25. bře 2019

@jadviga iui moc nepodporuju, ta sance je tak 2 % i vzhledem k veku......

lennnab
11. dub 2019

@jadviga v úterý mi bylo 40 let a ve středu jsem zkusila svou první IUI.

jadviga
autor
13. dub 2019

@lennnab drzim pesti at to dobre dopadne👍. Kde jsi prosim byla, nemeli lekari ,,problem" s tvym vekem? Ja prave vycetla,ze IUI uz v pozdejsim veku nechteji delat.

kkacca
13. dub 2019

Ahoj, myslim, ze te nikde neodmitnou, to je tvoje volba, zkusila bych třeba třikrát a pak uvidis..

chiara75
13. dub 2019
Uživatel chiara75 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od chiara75.

Ahoj byla jsem mezi 41. a 42. rokem na sedmi IUI. Dřív to nešlo, manžel předtím podstupoval (neúspěšnou) léčbu. Nakonec nevyšlo ani to, ani IVF (vše bylo s dárcem), ale problém byl kdoví v čem (možná v tom, že mi blbě a nepravidelně dozrávají vajíčka). Šla bych toho - třeba tak 3x a pak můžeš zkusit třeba IVF s minimální stimulací (nebo rovnou tu). Je to o hodně levnější a menší zátěž pro organismus. Bývá ale o něco méně vajíček - třeba 3-4, což ale může být i u klasického IVF. Do toho bych šla až úplně naposled. Vše proběhlo v pražském Gennetu, který moc doporučuju. 39 let je ještě fajn,mám řadu kamarádek, které otěhotněly přirozeně ve tvém věku, jen to třeba trvalo déle než předtím. IVF by ještě mělo být úspěšné skoro určitě (když máš dobrý hormonální profil).

jadviga
autor
13. dub 2019

V utery jsem byla u dr., podle UZ 12DC dominantni folikul 20mm, sliznice 8mm, vcetne utery byl denne sex do patku 😂😂. Dnes zacinam brat na 10 dni Utrogestan.....tak uvidime. Znovu beru Inofilic.....dam tomu tak 2 mesice a zkusim IUI....

pavlusak
13. dub 2019

@jadviga je mi cerstve 41,snazime se uz 11.mesic,na folikulometrii jsem byla uz nekolik cyklu, vzdy jasny velky folikul pred prasknutim,dle BT krasna ovulace probiha,cyklus jako hodinky,hormonalni profil v poradku, pruchodnost vejcovodu v poradku, AMH v norme, spermiogram dobry... a stejne se nedari☹ podle me je IUI zbytecne, pokud je to uz horsi kvalitou vajicek, sla bych rovnou do IVF, nam byla doporucena minimalni stimulace, uz kvuli cene, klasickou si nemuzeme dovolit, v mem veku uz pojistovna nic nehradi. Ze pry alespon zjistime jakou kvalitu ty vajicka maji....

lucie_1986
13. dub 2019

Toto neni Vas pripad, ale nejhorsi proste je, kdyz se zena ve 40ti probudi a chce sve prvni dite....

pavlusak
13. dub 2019

@lucie_1986 O tomhle ale tato diskuze vubec neni... existuje spoustu duvodu proc zena touzi i v tomto veku po diteti, treba proste potkala toho praveho muze pozdeji, treba muze mit druheho manzela , ktery svoje dite jeste nema a moc by si ho pral, treba byla na prvni dite uplne sama a trvalo dlouho nez se z toho oklepala a po boku toho spravneho muze si to dokaze predstavit znovu, tentokrat sprave v kompletni rodine a po boku toho praveho muze, treba se lecila s nejakou zakernou nemoci a teprve potom se citil na to aby se dokazala postarat o dite... osudy lidi jsou ruzne, vite...

zelenaesmolda
13. dub 2019

@pavlusak to sice ano ale rodice by meli myslet i na to dite.neni to vubec fajn kdyz jsou vasi rodice ve veku vasich prarodicu.me nasi meli pozde a fakt neni o co stat.sestra meho pritele se narodila kdyz jejimu otci bylo pres 60 a vysledek?jeste ji nebylo ani tricet a uz byla sirotek.

chiara75
13. dub 2019
Uživatel chiara75 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od chiara75.

@zelenaesmolda A jsi ráda, že jsi na světě? A sestra tvého přítele? Kdybys o tom mohla rozhodnout, řekla bys ne, nechci se raději narodit, protože nechci staré rodiče? Není o co stát, protože je to z nějakého důvodu nevýhodné nebo proto, že ses vymykala v dětském kolektivu? A bude to platit i pro naše děti, když se ženy nebojí mít děti později, i proto, že žijí aktivněji, stárnou pomaleji a průměrný věk dožití se výrazně zvýšil (a dále zvyšuje)? Mne napadají zase pozitivní příklady - Tomáš Halík nebo architekt Josef Pleskot, kteří se maminkám narodili kolem 45. roku. Byli vytoužení a oba vzpomínají na své dětství s jako nádherné období jejich života. Oba obohacují život druhých tak, že by byla strašná škoda, kdyby se zrovna oni nenarodili. Myslím, že jejich rodiče na ně naopak moc mysleli, když se rozhodli je mít. A ještě jedna věc: nikdy nevíš, proč to přišlo tak pozdě, jak píše pavlusak výše. Kolem toho tématu v Česku panuje spousta předsudků o "kariéristkách" apod. a musím říct, že takové odsudky a doporučení od zeleného stolu jsou velmi zraňující.

zelenaesmolda
14. dub 2019

@chiara75 ale ona pise,ze dite uz ma,ze ted chce dalsi protoze ma noveho pritele.
kdybych o tom mohla rozhodnout tak bych se radsi narodila mladsim rodicum,kteri meli vicemene stejne nazory jako rodice mych vrstevniku a ja nebyla porad uplne mimo protoze jsem nesmela to,co mohli i mladsi kamaradi.jenze debata co by kdyby je mimo misu,dite si to proste rozhodnout nemuze.ja v tom vyrustala a ze sve zkusenosti bych to proste nechtela.opravdu neni fajn kdyz si tatinka vsichni pletou s dedeckem...

jadviga
autor
14. dub 2019

@pavlusak v mem veku take pojistovna nic nehradi,ale i tak IVF by me vyslo 80. tis a za ,,pokus" se mi to zda moooc. Kdybych vedela,ze to vyjde, jdu do toho okamzite.

pavlusak
14. dub 2019

@jadviga ano,prave proto nam navrhli vyzkouset tu minimalni stimulaci,ktera vyjde okolo 27.000,- pro samoplatce.je to navic setrnejsi k telu,davky hormonu nejsou tak vysoke a aspon bysme videli jaka je vlastne kvalita vajicek,jinak se to nezjisti

jadviga
autor
14. dub 2019

@pavlusak kde vam to prosim nabidli?A je to IVF jen s min.stimulaci, nema to jiny nazev??🤔 Jsem kousek od Brna, byli jsme v Heliosu a nic takovyho nam nenabidli. Musim to zjistit jeste v jinych centrech. Dekuji

vineta
14. dub 2019

@zelenaesmolda Ježiš to jsou příspěvky. Můžeš se někomu narodit ve dvaceti a na základku jít jako sirotek, víme?

zelenaesmolda
14. dub 2019

@vineta samozrejme,ze muzes ale ta pravdepodobnost je daleko nizsi,vime?

vineta
14. dub 2019

@zelenaesmolda V reálným životě ale pravděpodobnost nic neznamená. Tam tě zajímá jen ta tvoje varianta.

zelenaesmolda
14. dub 2019

@vineta tak si zacneme porizovat deti v 50 letech?

vineta
14. dub 2019

@zelenaesmolda Tzn vaši tě nemohli mít dřív, mohli tě mít nebo nemít. Která varianta se ti líbí víc?

pavlusak
14. dub 2019

@jadviga ivf clinic olomouc,jsou 3 druhy IVF,nativ,minimalni stimulace a klasicka,urcite to delaji na vsech Ivf klinikach,akorat takle minimalni ma proste mensi uspesnost nez klasicka,ziskaji tak max 3 vajicka,tim padem min moznosti

zelenaesmolda
14. dub 2019

@vineta co to je za demagogie?kdybych nebyla na svete tak o tom asi nevim a je mi to jedno ne?

vineta
14. dub 2019

@zelenaesmolda Sama jsi psala, že by ses bývala radši narodila mladším rodičům. Jenže takový volby možný nejsou. Prostě ses narodit mohla, nebo ne.

merope
14. dub 2019

@jadviga Jak ti napočítali těch 80.000? To máte nějaké zásadní problémy? Já měla do 100.000 IVF s dárcovskými oocyty (Gennet Praha).

Jinak veškeré cykly IVF jsem v Gennetu měla kolem 50.000, jenom jeden za 65.000.

Co se týče IUI - dokud jsem ho měla na pojišťovnu, tak jsem na něj chodila. Byl pro mě dobrý na začátku, než jsem se "odhodlala" pro klasické IVF a potom v mezičasech mezi jednotlivými cykly IVF. Jak mi to přestala pojišťovna platit, tak jsem sedla a spočítala pravděpodobnosti a usoudila, že levnější je naopak klasické IVF.

vineta
14. dub 2019

@zelenaesmolda Nechci to tu zanášet jiným tématem, když úvodní otázka je zcela jiná. Ale nechápu, proč má někdo neustále potřebu mluvit jiným do tak ryze osobní, intimní věci, jako je plození dětí- důvody jsou různé, neznám nikoho, kdo by primárně toužil po tom počínat své dítě za pomoci medicíny. Zároveň je to asi tak jediná věc, kde je zcela na místě, aby se každý rozhodl sám za sebe, nedbaje společenské “správnosti” a představ cizích lidí. Takže asi tak. Je mi líto, že ty věkem svých rodičů takhle hrozně trpíš, že do toho máš potřebu mluvit i ostatním, ale mít dítě je každého věc. Tohle si říkej svým rodičům, máš-li takovou potřebu.

jadviga
autor
14. dub 2019

@merope zadny problem nemame, jen jsem proste asi stara, pry jsou vajicka tvrdsi a oplodneni jde hur.
Cena je podle tabulek, vlastni vajicka i sperma.
Prvni dite mam s byvalym muzem prirozene,ale pred 10ti lety....

jadviga
autor
14. dub 2019

@merope a nemame teda potvrzeno jestli mam vajicka a jak kvalitni. Jinak vsechny testy v poradku ja i pritel.....folikuly se tvori, ovulace probiha, ......vse ok

zelenaesmolda
14. dub 2019

@vineta no hlavne by mely budouci matky myslet na sve deti a ne na sebe.kdyz se rozhodnu mit dite v 70 tak proc ne?vsak pohoda,je to moje vec prece.
priroda vedela moc dobre proc nastavila produktivni vek takhle,tohle vecne upravovani vseho podle nasich predstav se nam jednou vymsti a to seredne.my uz se toho teda asi nedozijeme ale nase vnoucata nebo pravnoucata ano.planeta je prelidnena,matky rodi cim dal pozdeji a rodi se daleko vic postizenych deti,autistu atd. ale pohoda,mame na to prece vedu,porucime vetru desti.pokud jedno dite uz ma a ted v tomhle veku to nejde tak je proto asi duvod.

kuliseks
14. dub 2019

@zelenaesmolda Vy byste se tedy radsi nenarodila, kdyz to nebylo to prave, ze mate starsi rodice? 🙂

vineta
14. dub 2019

@zelenaesmolda No ty evidentně teda máš minimálně poruchu chování.