Změna léčby před KET. Myslíte, že bych měla trvat na stejné léčbě jako před 4 lety?

Zodpovězené
23. únor 2021

Dobrý den,

po 2 letech snahy o otěhotnění jsme v r. 2017 podstoupili IVF. Byla jsem předtím na diagn. laparoskopii, následně 3 týdny ve Frant. Lázních. Manžel spermiogram OK, já nemám přirozeně menstruaci, v diagnóze mám PCOS.
2017 po IVF - ET nevyšel, následně KET vyšel, ale potrat v 8. tt, za 3 měsíce KET vyšel až do porodu. Vždy jsem brala Prednison, Estrofem (polykala jsem i zaváděla), kys. listovou, inj. Agolutinu do zadku, dále Duphaston a po pozitivním těhu testu Utrogestan.

Dcera měla 2 roky, tak po ukončení kojení a 2 menstruacích jsme v září podstoupili KET. Ale se změnami - v CARu nám řekli - Agolutin už se nepíchá, Prednison už se nedoporučuje, doporučujeme zavádět Gynoflor.

V září neúspěch, v listopadu 2. IVF - ET neúspěch, 2x KET - opět bez úspěchu.
Máme 2 poslední zmrazená embrya a tento cyklus si dáváme přestávku, příští týden mám konzultaci ohledně další přípravy.

Myslíte, že bych měla trvat na stejné léčbě, která probíhala před 4 lety? Tedy Prednison? Estrofem kromě polykání i zavádět?

Nebo, co můžeme společně řešit?

Děkuji za Váš čas a těším se na odpověď.

Dobrý den,

já tomu fakt nerozumím, když něco funguje, tak přece dělám to samé a nic neměním (pokud se něco nezměnilo na Vašem stavu).

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz