Ivf, zamlklé těhotenství. Co myslíte?

tynka2904
13. črc 2020

Ahoj! Rada bych se zeptala..
Podstoupili jsme s manzelem ivf, privni et se vubec nechytl a nasledny ket vysel, ale bohuzel konec v 8tt (prestalo bit srdicko..) Ted jsem tyden po kyretazi a mam na vas dotaz.
Myslite, ze je mozne otehotnet, nebo mate nekdo zkusenost, ze jste otehotnely pred dalsim pokusem?
Cheme v rijnu na dalsi ket, mame jeste tri embrya vyborne kvality.
Je mozne, ze po tom potratu, se telo "nastartuje"? Nebo naopak zablokuje?
Manzel je zdravy(23let), ja (21let) mam pcos.. Diky a hezky den!!

merope
13. črc 2020

To, že se ET vůbec nechytne, je poměrně běžná záležitost - ty jsi sice mladá, tam je šance vyšší, u starších holek se určitě více jak půlka ET nechytí.

Že v 8tt přestane bít srdíčko je bohužel také docela častý jev. Někde jsem viděla počet potratů a je jich opravdu hrozně moc, navíc při IVF je to ještě i mírně častější, protože se "chytí" i embrya, která by se jinak nejspíše nechytila vůbec.

Tzn. po 2 pokusech a ve vašem věku bych čekala, že jedno z těch tří s vysokou pravděpodobností "klapne".

andyskarsgard
15. črc 2020

Ahoj, já jsem podstoupila ivf teď v březnu první a ET, a jsem těhotná teď 18 tt, já pcos. Já 30 let a manžel 35, je to moje první těhotenství. Doktor říkal že et je takové zkušební že moc lidem se to prostě nezadari. To tělo si prostě musí zvyknout. Každopádně já měla štěstí. A jsem za to ráda po 8 letech co jsme se snažili.