IVF - nechaly jste si zavést jedno nebo dvě embrya?

hadiceee
21. kvě 2017

Ahoj holky, kdo znas jiz podstoupil IVF zavadely jste jedno nebo dve embrya? U zavedeni jednoho je pry sance na uchyceni nekde mezi 25-35 procenty a u dvou cca 40-50 ale zas je samozrejme velka sance na dvojcata a s tim i spojena rizika.. Nechala jste nektera zavadet rovnou dve? Jaky na zo mate nazor??

hanyas
21. kvě 2017

Osobni zkusenost nemam, vzdy jsme zavadeli jedno, ale zkus mrknout sem. Dava mi to smysl. http://www.sanatoriumhelios.cz/embryotransfer/

hadiceee
autor
21. kvě 2017

@hanyas Ahoj dekuji za odkaz, ano to dava smysl..

lenusaak
21. kvě 2017

@hadiceee ztotoznuji se s odkazem od @hanyas . Zavedla bych jedno, pokud je embryjko dobre chytne se a nemusi byt zavedeno ve dvou ( kdy to druhe třeba nemusi byt vhodne) v jendom cyklu, ale samostatne v dalsim cyklu. Je riziko ze pri odchodu toho spatneho s sebou strhne to dobré.

hanyas
21. kvě 2017

Presne tak. Navic cloveka hreje myslenka, ze ma jeste dalsi pokus v podobe zamrazeneho embryjka. 💚

anina32
21. kvě 2017

Já bych zavedla dvě, vlastní zkušenost: 1.IVF zavedena 2embria=jedno se uchytilo, máme syna. Měli jsme pak ještě 4 zamražené, zkoušeli jsme zavádět po jednom embriu, dva KETy bez úspěchu, poslední dvě jsme tedy chtěli nechat zavést najednou, ale jedno nepřežilo rozmrazení a tak jsme nechali zavést jen jedno a opět bez úspěchu. 2.IVF byl velký propadák, z jedenácti vajíček jsme nakonec měli jen jedno embrio, to mi zavedli a opět to nevyšlo. V prosinci mi bude 39, řešíme jestli do té doby nezkusit poslední 3.IVF, a jediné čím si jsme jistí je to že pokud by byli aspoň dvě embria tak bysme je nechali zavést společně.

klokanka73
21. kvě 2017

Já bych taky zavedla dvě. Že se chytí obě je šance jen 15%, ale že aspoň jedno více než 50%. A určitě s sebou špatné nestahne to dobré, to mi doktor vyvrátil. My v březnu zaváděli dvě super blastocysty a bylo z toho biochemické. V dubnu jsme zaváděli opět dvě hatschujuci blasty super kvality a jsem v 8tt a chytlo se jedno embryjko. Dvojčata jsme si představit uměli, kdyby náhodou, ale nakonec je tam jedna prdelka.

hanulla85
21. kvě 2017

Ahoj, tak já byla na IVF celkem 3x. Poprvé jsme měli jedno embryo,nevyšlo to, podruhé také jedno a potřetí jsme si nechali dát dvě. A chytilo se jen jedno. Potřetí to byl KET.

hanulla85
21. kvě 2017

Ty poslední jsme totiž měli zamražené po dvou.

lenusaak
21. kvě 2017

Postupem času Vice klinik pristupuje k postupu k zavedeni jednoho embryjka, pokud klinika preferuje pouze prodlouzenou kultivaci, jsou vetsinou ( nepisi vsechny, abysme se chapaly!!!!) i prikloneny k tomu, zavest jedno embryjko. Kliniky co delaji kratsi kultivace ( a prodlouzenou kultivaci nabizeji jako nadstandard, pritom by to melo byt spis samozrejmosti) pak zavadeji i vice embryjek.
Na internetu koluje kupa článku, je hodne vyzkumu .. navic vicetne tehu muze byt rizikovy samo o sobe atd atd...
samozrejme co klinika to nazor.. clovek si o tom musi udelat sam vlastni nazor taky a ne treba jen na základe co mu rekne mudr z dane kliniky.. chce to trichu cist , nastudovat si , chtit skyset nazor od vice odborníku a udelat si pak svuj obrázek.
To ze jedno embryjko muze poskodit to druhe zdrave je fakt, podlozeny na vyzkumech z jinych - v tomto vyspelejsich zemích.. ale je to proste 50% na 50% - muze a nemusi a je kupa žen, kupa zkušenosti ( pozitivni x negativni) kupa nazoru... nakonec je to vse na dotycnem paru. At se rozhodno jak se rozhodne.. 😊

katka345
21. kvě 2017

Zdravim, jsem mesic po prvnim ivf. Hodnoty krevni stoupaji pomalu v utery byly na 533 doktori si mysli ze jde o mimodelozni. Myslite ze to tak byt muze? Bylo by to vysnene miminko moc onej stojime. Po transferu mi bylo zavedeno embryo jedno.

katka345
21. kvě 2017

Do uterka na ultrazvuku nenasel doktor embryjko. Akorat malinky vacek se zdalo ze tam je. Myslite ze vysnene miminko bude?

hanyas
22. kvě 2017

@katka345 pokud hcg stoupa pomalu, mohlo by se jednat o mimodelozni tehu. Take jsem jedno prodelala. Pokud ale je neco viditelneho v deloze, muzes byt v klidu. Ta hodnota 533j. je kolik dni po transferu?

katka345
22. kvě 2017

Bylo to 25den po transferu... na ivf transferu sem byla 21.4

katka345
22. kvě 2017

@hanyas
Dnes mam další kontrolu tak sem zvedava co mi reknou

hanyas
22. kvě 2017

@katka345 tak potom dej vedet. HcG teda nijak zavratne vysoky neni, ale pokud se cca obden znasobi, je vse v poradku. Preju hodne stesti!

katka345
22. kvě 2017

@hanyas
Mame obrazek 5tt + 3
Rikal pan doktor
Od 22 do 533hcg se zvysovalo a dnes mi nebral uz krev...

katka345
22. kvě 2017

@hanyas
Ja uz od prvniho vysetreni mela spatne vysledky prodelala sem endiometriozu

hanyas
22. kvě 2017

@katka345 no tak parada! 🙂 gratuluju! 🙂

katka345
22. kvě 2017

Dekuji jsem šťastná moc